Z naší činnosti v roce 2010Zvolte rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 |

Činnost zásahové jednotky ve II. pololetí roku 2010

Shrnutí roku - 31.12.2010
Zásahová jednotka SDH Slatina má za sebou rok 2010. První pololetí naší činnosti jsme již shrnuli v samostatném článku, nyní se zmíníme o tom druhém. Ačkoli již nebylo na zásahy tak náročné, jako prvních šest měsíců, měli jsme stále co dělat.Personální změny v jednotce

V polovině roku došlo na základě rozhodnutí velitele a schválení obecního zastupitelstva ke snížení počtů hasičů v jednotce o jednoho člena.


Poslední odborná příprava roku

19.12.2010
Po prověřovacím cvičení zasedla jednotka k poslední letošní odborné přípravě. Tématem byla jednak kapitola "Obecné" z bojového řádu JPO a především závěrečné přezkoušení.Hasiči si v průběhu odborné přípravy zopakovali základní zásady chování hasičů při výjezdu jednotky, při záchraně osob nebo např. při řízení provozu na pozemních komunikacích, ke kterému jsou u zásahu oprávněni.


Prověřovací cvičení - požár Slatina

Dnes proběhlo prověřovací cvičení jednotky dle plánu odborné přípravy na rok 2010. V souvislosti s meteorologickou situací jsme zvolili aktuální téma - hašení požáru za silného mrazu.Průzkum
Hašení 1 proudem C
Čerpání a doplňování vodyKalendáříky na rok 2011

06.12.2010
U příležitosti rekonstrukce zbrojnice jsme si nechali vyrobit kalendáříky na rok 2011.Požár - nízké budovy Slatina

Včera o půl desáté večer byla naše jednotka povolána k požáru sazí v komínovém tělese ve Slatině.Průzkum
Použití hasících přístrojů
Osvětlení místa zásahu
Odvětrání prostorů přirozené


Jednotka vyjela za 4 minuty po ohlášení události v počtu 1+6. Po příjezdu na místo události průzkumem zjistila, že se jedná o požár sazí v komínovém tělese rodinného domu.


Jiné - planý poplach Tísek

Jednotka byla dnes ve 12:14 povolána k požáru lesa do Tísku. K zásahu vyjela dvě družstva o zmenšeném početním stavu.Jednotka nezasahovala - cestou k události (v Tísku) byla vrácena operačním střediskem zpět na základnu.Jednalo se o neohlášené pálení klestí. Událost byla překvalifikována z požáru lesního porostu na planý poplach.

Na nebezpečí této činnosti jsme upozorňovali


Odborná příprava strojníků

27.11.2010
Jako je zvykem - týden po "cyklice" velitelů - proběhla rovněž odborná příprava strojníků. Ta se konala v hasičské zbrojnici v Petřvaldu.Strojníci byli jako obvykle seznameni se základními novinkami a změnami v oblasti strojní služby. Stejně jako velitelům byly i jim v krátkosti zmíněny změny, které s sebou přinese rušení sektorových operačních středisek a vznik jednotného, krajského.


Odborná příprava velitelů

20.11.2010
Ve dnech 19. a 20. listopadu proběhla v hasičské zbrojnici ve Starém Jičíně pravidelná každoroční cyklická odborná příprava velitelů jednotek a družstev dobrovolných jednotek kategorie JPO II a III.Během těchto dvou dnů byli velitelé seznámeni mimo jiné i s novinkami a změnami, které se v oblasti PO chystají v roce 2011. Část výukového bloku byla rovněž věnována změnám, které všem hasičům v kraji nastanou 7.


Kondiční fotbálek ve Skřípově

20.11.2010
V pátek večer jsme opět navštívili Skřípov, kde jsme s místními sehráli přátelské kondiční fotbalové utkání, což se od loňska snažíme provádět několikrát za zimní část sezóny.Zápas jsme po vyčerpávajícím boji prohráli v poměru gólů 18:19. Pro zvednutí nálady pro nás bylo připraveno občerstvení, jehož množství i úroveň neustále roste. Děkujeme :-)Hasičská zbrojnice ve Slatině

Letošní rok (2010) byl u nás především ve znamení celkové rekonstrukce hasičské zbrojnice, postavené v roce 1977. V článku si popíšeme, co vše se tedy změnilo.

Začneme na levé straně budovy, z pohledu člověka, stojícího před zbrojnicí čelem k vratům. V té se nachází kancelář velitelů, šatna mužstva, sprchy, umývárna a záchody. Všechny zmíněné místnosti se dočkaly nové, dlážděné podlahy, byly nově vymalovány resp.


Taktické cvičení - vyhledávání osob při požáru Bílovec

Zásahová jednotka se dnes zúčastnila taktického cvičení ve vyhledávání osob při požáru se silným zakouřením.


Něco se chystá

25.10.2010
V souvislosti s blížícím se koncem roku začali velitelé družstev připravovat druhé a poslední letošní taktické cvičení jednotky. Zatímco při prvním cvičení jsme nacvičovali hašení, tentokráte půjde o záchranu osob.Jednotka bude mít za úkol vyhledat a zachránit osobu nebo osoby (počet nebude blíže určen) ze zakouřených prostor při požáru sklepa.


Mladí hasiči se přesunuli do tělocvičny

20.10.2010
Vzhledem k tomu, že soutěžní sezóna skončila a počasí venku již nenabízí mnoho možností, jak se s dětmi zabavit, vyrazili jsme dnes poprvé do tělocvičny.Tělocvičnu máme již několikátý rok po sobě vyhrazenou na středeční odpoledne - nebo podvečery, zkrátka od půl páté do šesti hodin. Program vymýšlíme za pochodu, běžně kombinujeme klasický "tělocvik" třeba se spojováním hadic a podobně.


Ježíšek v říjnu

19.10.2010
Dnes jsme obdrželi poslední kusy objednaných osobních ochranných prostředků. Jednalo se o nákup celkem sedmi kompletních výstrojí hasičů, které dostali ti, kteří v posledních pěti letech zasahovali nejčastěji.Jejich současné prostředky byly buď postoupeny dále v jednotce, nebo zrušeny z důvodu opotřebení.


Ukončení roku

17.10.2010
Tradičně netradiční ukončení roku proběhlo včera v areálu za hospodou na Novém Světě.Soutěžní družstvo i jednotka, zkrátka všichni aktivní hasiči, se sešli na trochu toho prasátka, nějakého pití, zeleniny a pokecu.

Sezónu ukončujeme tradičně každý rok v září nebo říjnu u myslivecké chaty a akce se povětšinou týkají především členů soutěžního družstva.


Poslední soutěž v sezóně proběhla v Tísku

Mladí hasiči dnes uzavřeli soutěžní sezónu podzimním kolem hry Plamen. Závod hasičské všestrannosti se tentokrát konal v Tísku.Charakteristické počasí "braňáků" nezklamalo ani tentokrát. Zima jako v ruském filmu, mlha, že by se dala krájet, zkrátka podzim jako vyšitý.

Pro zkrácení dlouhé chvíle byla soutěž doplněna taktéž disciplínou štafeta 4x60 m, která se na areálu za školou běhala člunkově.


Závod hasičské všestrannosti v Bílovci ukončil ligu Floriánek Cup

Naši mladí hasiči zakončili v sobotu posledním kolem letošní ročník ligy Floriánek Cup. Na hasičském závodě všestrannosti se umístili na 12. místě, celkově v lize pak skončili desátí. Výsledky Floriánek Cupu jsou ke stažení v samostatném článku.Zdobíme...

28.09.2010
Rekonstrukce hotova, uklizeno ještě ne úplně, ale prostor na dozdobení budovy se ještě našel :-)Technická pomoc - likvidace hmyzu Slatina

Jednotka byla po čtvrté hodině odpoledne povolána operačním střediskem ve Frýdku-Místku k likvidaci hmyzu u hotelu pod místní sjezdovkou.Průzkum
Likvidace hmyzu

Jednotka po příjezdu na místo události zjistila, že se jedná o hnízdo v jednom z reproduktorů na budově hotelu. Po demontáži reproduktoru z držáku a sejmutí jeho krytu bylo hnízdo za použití hubícího spreje zlikvidováno.Sbírali jsme železný šrot

24.09.2010
Pravidelný podzimní sběr železného šrotu jsme provedli včera v odpoledních hodinách. Neplánovanou součástí byl rovněž cyklistický závod Tour de Schröt a závěrečné vyhodnocení s občerstvením.