Z naší činnosti v roce 2017Zvolte rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 |

Mladí hasiči zakončili sezónu večírkem se zpěvy a občerstvením

Mládež - 14.12.2017
Ve středu 13. prosince 2017 se mladí hasiči namísto obvyklé tělocvičny sešli v kulturním domě, kde pro ně jejich milovaní vedoucí a zbožňované instruktorky připravili vánoční večírek.

Kromě jídla a pití, z nějž byl nejcennější Veroničin punč, byly pro děti také připraveny drobné hry a proběhla i společná nadílka.


Mohutný akát neunesl váhu mokrého sněhu a zablokoval silnici ze Slatiny na Nový Svět

Dvě minuty před sedmnáctou hodinou ve čtvrtek 30. listopadu 2017 byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů povolána Krajským operačním a informačním střediskem v Ostravě k odstranění stromu z komunikace ze Slatiny na Nový Svět.

Jednotka byla k zásahu vyslána dopravním automobilem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se vyvrátil silný rozvětvený akát o průměru kmene přibližně 30 centimetrů a zatarasil celou silnici.


Pomáhali jsme ze zámecké zahrady vyprostit automobilovou plošinu

S cisternovou automobilovou stříkačkou vyjela ve čtvrtek 30. listopadu 2017 po poledni naše jednotka na žádost zřizovatele k místnímu obecnímu úřadu. V zámecké zahradě zapadla při provádění prací pro obec automobilová plošina.

Uvízlé vozidlo jsme lanem uvázali k zasahující cisternové automobilové stříkačce a vytáhli ji na zpevněný povrch.Nositelé dýchací techniky si v praxi vyzkoušeli útočná vedení a vyhledávání osob

25.11.2017
V sobotu 25. listopadu 2017 se pod vedením velitele jednotky uskutečnil praktický výcvik nositelů dýchací techniky v areálu Integrovaného výjezdového centra v Bílovci (IVC).

Výcvik byl zahájen krátkou teoretickou přípravou v učebně na stanici Hasičského záchranného sboru.


Cvičili jsme zásah u požáru v bíloveckém Massagu

K taktickému cvičení jsme byli povoláni v pondělí 13. listopadu krátce po šestnácté hodině s oběma našimi vozy. Do Bílovce, do areálu firmy Massag, kde profesionální jednotka z Bílovce organizovala taktické cvičení, jsme byli operačním střediskem vysláni oběma našimi vozy se dvěma zmenšenými družstvy.


Silný vítr přinesl komplikace, jednotka upevňovala uvolněné krytí bazénu

Jednotka vyjela na příkaz Krajského operačního střediska k odstranění nebezpečných stavů - vlivem silného větru utržený kryt bazénu.

Jelikož hrozilo, že odtržená část poškodí další majetek, nebo se dostane na hlavní silnici, uklidili hasiči krytí do stodoly a to včetně dosud přichycených částí.Silný vítr utrhl dráty elektrického vedení, hasiči místo zabezpečili

Jednotka vyjela spolu s profesionálními hasiči z Bílovce k utrženým drátům elektrického vedení do Slatiny.

Jednotky proměřily napětí, ohraničily místo události a předaly situaci k řešení energetikům.Pročistili jsme kanalizaci na staveništi na Langrově louce

Jednotka na žádost zřizovatele využila 1500 litrů vody pro údržbu výstavby v lokalitě Langrova louka.Ústřední hasičská škola v Jánských Koupelích je nás plná, intenzivně se v ní připravují členové naší jednotky i sboru

15.10.2017
Hned třemi kurzy procházejí v těchto dnech členové našeho sboru i jednotky v Ústřední hasičské škole v Jánských Koupelích.

Už na přelomu září a října absolvoval dvoudenní kurz nositelů dýchací techniky NDT Radovan Srubek. Cílem kurzu je připravit absolventa pro používání izolačního dýchacího přístroje jak po teoretické
stránce, tak i po praktické stránce.

Od pátku 13. října do neděle 15.


Ohlášený požár lesa v Tísku byl planým poplachem, naši cisternu musela z lesa dostat vyprošťovací Tatra

K ohlášenému požáru lesa do Tísku byla naše jednotka vyslána v sobotu 14. října krátce před půl čtvrtou odpoledne s cisternovou automobilovou stříkačkou.

Jednotka při cestě na místo události zapadla v podmáčeném lesním terénu. Požár se nakonec nepotvrdil, naše vozidlo vytáhl bez poškození vyprošťovací speciál Tatra ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně.Větrný čtvrtek měl na svědomí dva noční zásahy naší jednotky

Krátce před dvaadvacátou hodinou byla naše jednotka povolána k odstranění stromu, ležícího na komunikaci u Nového Světa.

Jednotka na místo vyjela v počtu osmi členů dopravním automobilem. Silnými pažemi odstranila polámaný strom z komunikace a provedla průzkum okolí obce, při kterém odklidila další větev.Děti navštívily profesionální hasiče v Bílovci

06.10.2017
Ve středu 4. října se mladí hasiči namísto obvyklého tréninku vydali do Bílovce, kde jsme pro ně zorganizovali prohlídku Integrovaného výjezdového centra jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.


Dvanáct družstev bojovalo ve Slatině s počasím o putovní pohár starosty obce

Tradiční soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina se konala v sobotu 23. září odpoledne na místním hřišti. Na start se postupně postavilo 10 družstev mužů a 2 družstva veteránů - tedy rovněž mužů, ovšem o věkové hranici nad 35 let.

Všichni se po celou dobu soutěže statečně prali především s počasím, které však bylo stálé - pršet nepřestalo ani na chvíli.


Mladí hasiči ukončili soutěžní sezónu, v Bílovci obsadili 5. a 6. místo

Dvě družstva mladých hasičů se v sobotu 23. září 2017 ráno postavila na start deštivého Závodu požárnické všestrannosti v Bílovci. Pro většinu z nich to byla poslední soutěž této sezóny, pro tři z nich celé "kariéry" - patnáctileté slečny již přes svůj pokročilý věk u mladých hasičů končí.


Naložili jsme ve Slatině pacienta do sanitky

Na žádost záchranné služby byla naše jednotka v pondělí 4. září deset minut před půlnocí vyslána k asistenci s naložením pacienta do sanitky.

Hasiči po příjezdu vynesli na zdravotnickém křesle úzkými prostory těžkého pacienta, přeložili ho na nosítka, naložili do vozu a předali záchranné službě.Při požáru ve Slatině byla zraněna jedna osoba

K požáru byla naše jednotka vyslána krajským operačním a informačním střediskem v sobotu 26. srpna 2017 v noci do jednoho z rodinných domů ve Slatině.

Po příjezdu na místo jsme nalezli jednu zraněnou osobu, která utrpěla popáleniny, požár byl již uhašen. Poskytli jsme předlékařskou první pomoc a osobu předali přivolané záchranné službě.Cisterna pomohla uvolnit odpad

Jednotka provedla protlačení kanalizace u bytového domu.Zlikvidovali jsme vosí hnízdo u rodinného domu

Poprvé v roce 2017 jsme likvidovali obtížný hmyz a to v jednom z rodinných domů v obci.Při taktickém cvičení ve Výškovicích jsme zachránili jednu osobu

V sobotu 12. srpna 2017 odpoledne jsme byli povoláni k taktickému cvičení do sousedních Výškovic. Na místo jsme vyjeli s CAS K 25 Liaz s jedním družstvem, tzn. v počtu 1+5.

Po příjezdu na místo jsme v souladu s plánem cvičení a pokynem velitele zásahu vytvořili jedno útočné vedení C od cisternové automobilové stříkačky a v dýchací technice jsme vstoupili do sklepa zakouřeného objektu.


Soustředění mladých hasičů skončilo předčasně, neplánovaně jsme ukázali ostrý zásah

Mládež - 12.08.2017
Od pondělí 7. srpna 2017 trávili mladí hasiči se svými vedoucími čas na letním soustředění v podnikové chatě Massag v moravické části Mokřinky.

V průběhu týdne se kromě hraní typicky táborových her kolektiv také pěšky podíval na nově opravenou hráz vodní nádrže Kružberk, nacvičoval disciplíny hry Plamen a proháněl raky v řece Moravici.