Z naší činnosti v roce 2014Zvolte rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 |

Vyhráli jsme fotbal v Pustějově, porazili jsme Skřípov

19.12.2014
K nepravidelném přátelskému fotbalovému utkání s přáteli ze Skřípova jsme se v pátek v podvečer sešli opět v tělocvičně v Pustějově.

Sedm vstřelených branek nám zajistilo vítězství, soupeři se podařilo vstřelit nám jich pouze pět.Požár v části rodinného domu v Tísku od svíček si vyžádal dvě zraněné osoby

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 17.12.2014 odpoledne v obci Tísek (okres Nový Jičín) u požáru v rodinném domku. Požár od několika zapálených svíček si vyžádal dvě zraněné osoby – ženu s popáleninami odvezl vrtulník, muž skončil na pozorování v nemocnici. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu krátce před půl druhou odpoledne.


Naše jednotka získala darem digitální vozidlovou radiostanici, usnadní spojení u zásahu

09.12.2014
V úterý odpoledne proběhlo na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě - Zábřehu slavnostní předání nového vybavení vybraným jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí. Stejně jako v předchozích letech, kdy jsme dostávali čerpadla či dýchací techniku, jsme mezi obdarované patřili i letos.


Jednotku potrápila ledovka, hasiči ve Slatině vyprostili více než čtyřicet vozidel

Předpověď meteorologů překvapivě vyšla a nejen Slatinu a okolí pokryla ledovka. Ledovka je hladká, průhledná a homogenní vrstva ledu, vznikající, když mrznoucí déšť nebo mrholení dopadá na zem nebo jiný povrch. Dochází k tomu tehdy, když se ve výšce nachází teplý vzduch a z něj dopadá déšť na povrch s teplotou pod 0 °C.


Pomáhali jsme v kostele, po opravě je interiér jako nový

25.11.2014
Kostel Nanebevzetí Panny Marie patří mezi jednu z dominant naší obce. Byl postaven začátkem 14. století, první zmínka je doložena rokem 1461. Současná barokní podoba pochází ze století sedmnáctého.

Na přelomu října a listopadu roku 2014 prošel interiér po téměř čtyřiceti letech opravou. Byla provedena výmalba, původní žlutou barvu zdí nahradila bílá a renovací rovněž prošly některé obrazy a nástěnné fresky.


Umyli jsme dětem cestu u školy, nezašpiní si boty

Na žádost našeho zřizovatele jsme byli krajským operačním a informačním střediskem v Ostravě vysláni v sobotu odpoledne k očistě příjezdové cesty k mateřské školce.

Jednotka vysokotlakou vodou z cisterny spláchla bláto, které se k budově dostalo po stavebních pracích v okolí.Půjdeme do nebe, pomáhali jsme v kostele

08.10.2014
Se stěhováním mobiliáře místního kostela Nanebevzetí Panny Marie jsme pomáhali ve středu ve večerních hodinách.

Kostel se připravuje na renovaci obrazů a především malování interiérů. Proto bylo zapotřebí několika silných, ale především rozumných a chytrých mužů, kteří vymysleli řešení pro sundání těžkých obrazů ze zdí a zakrytí věcí nemovitých. Těmito muži jsme byli my.


Posbírali jsme v obci železný šrot

03.10.2014
Dvakrát ročně provádí náš sbor v obci sběr železného šrotu a to vždy na jaře a na podzim. Ten právě nastal, v pátek odpoledne jsme tedy s traktorem, vlečkou a sadou silných paží vyrazili na projížďku obcí.

Sbírali jsme taktéž na Novém Světě, výtěžek z akce bude použit na chod sboru a výchovu mládeže.Hasiči likvidovali požár v kotelně rodinného domu v Bílovci

Včera krátce po půl páté jsme byli vysláni k požáru dřeva na Dukelské ulici v Bílovci. Požár způsobil škodu za 50 tisíc korun a vyžádal si jedno zranění.

Naše jednotka na místě v dýchací technice vynášela odpad a další předměty ze sklepa domu a pomocí přetlakového ventilátoru nuceně odvětrávala zakouřený objekt.Likvidovali jsme sršně na školní zahradě

K likvidaci sršního hnízda jsme byli vysláni v podvečer na školní zahradu. Hmyz, sídlící v dutině stromu, byl zlikvidován postřikem.Mladí hasiči soutěžili v požárnické všestrannosti

Závod požárnické všestrannosti každoročně ukončuje soutěžní sezónu našich mladých hasičů. Na devátem místě se v sobotu umístili v Bílovci.Osmnáct týmů soutěžilo o putovní pohár starosty obce Slatina, odvezli si ho hasiči z Výškovic

Celkem osmnáct týmů hasičů se v sobotu dopoledne na místním hřišti zúčastnilo naší tradiční soutěže v požárním útoku O putovní pohár starosty obce Slatina.

Počasí nám v průběhu příprav nebylo zcela nakloněno, nicméně krátce před začátkem soutěže se alespoň zastavil déšť, což přeci jen přispělo k lepší náladě na místním hřišti.


Jednotka asistovala u soutěže v požárním sportu

Požární asistenci zajišťovala se svou cisternou jednotka při soutěži SDH Slatina v požárním sportu.Na hřišti vzniká nový náběh pro požární útok

24.09.2014
V sobotu se ve Slatině koná další ročník soutěže O putovní pohár starosty obce Slatina, která má dlouhou tradici.

V letošním roce se soutěžící mohou těšit na zcela nový náběh k základně pro disciplínu požární útoku. Ten právě ve středu odpoledne dostal zcela nový asfaltový povrch.

V souvislosti se soutěžní dráhou hasičů se jedná o rekonstrukci bezmála po dvaceti letech provozu původní betonové základny.


Dvakrát jsme zlikvidovali nebezpečný hmyz

Hned ke dvěma místům zamířila naše jednotka dnes v podvečer zlikvidovat hnízda nebezpečného hmyzu. Hasiči, vybaveni sprejem, kuklou a pečlivě zapnutým zásahovým oděvem, zaznamenali úspěch a obdiv ohrožených občanů.Lukaveckou terénní vlnu jsme zdolali za dvacet vteřin

Letošní tradiční soutěž v Lukavci, jejich známá Terénní vlna, proběhla v netradičním termínu s neděli, posledního srpna.

Jako každoročně jsme se na start této zajímavé soutěže postavili i letos. Nahoru na kopec jsme se dostali za necelých dvacet vteřin, po sestřiku terčů se časomíra zastavila na čísle 20,536.Na soutěži v Petřvaldu jsme skončili sedmí, předvedli jsme balet

Sobotní odpoledne jsme strávili v Petřvaldu, kde jsme soutěžili v požárním útoku. Po startu jsme se jako tygři vrhli k základně. Tam všechno klaplo a plyn šel nadoraz.

Ve chvíli, kdy se voda vrhla do druhé poloviny druhého "béčka" přišel čas na netradiční pojetí Labutího jezera, což byl výrazný prvek určený především přihlížejícím divákům.

Náš pokus jsme dokončili v čase 15,95 sekund, první terč byl sestříknut za 14,11 sekund.


Soutěžili jsme v Tošovicích

Jako jedenadvacáté družstvo jsme se postavili na start letošního ročníku soutěže v požárním útoku v Tošovicích.Na soutěži v Libhošti se nám krásně povedl "zadek"

V sobotu po poledni jsme soutěžili v Libhošti v požárním útoku. Voda ze stroje však stříkala ven - nebyla k němu totiž připojena hadice B, nepovedlo se.Festival Jako Za Mlada je za námi, největší akce roku v obci přilákala tisíce lidí

Letošní letní akce Jako Za Mlada ve Slatině byla plná muziky i zábavy pro děti. Prostor na akci dostaly mladé nebo začínající kapely z okolí, odpolední program doplnil oblíbený Michal Nesvadba anebo kejklíř Křup Ala Hop.

Večer vyvrcholil s hudebními kapelami Martina Haricha, U2 Desire revival, Pavlem Cejnarem a The C.I.P. Nechyběl tradiční ohňostroj.