Čištění požární nádrže zabavilo desítky dětí, připravily si tak letní koupání

19.06.2018

V úterý 19. června 2018 odpoledne se sešlo několik desítek dětí nejen z kolektivu mladých hasičů se smetáky a lopatami u požární nádrže, která se jako každým rokem připravuje na letní koupací sezónu.

Děti – za podpory některých z rodičů a hasičské techniky – očistily dno i stěny nádrže. Po napuštění a zprovoznění čističky tak jsou před nimi více jak dva měsíce volného koupání v horkých dnech.

Požární nádrž v obci slouží celoročně jako vodní zdroj pro hasební zásahy, od června do konce srpna je v provozu čistička vody, která umožňuje další sezónní využití.

Vosí hnízdo na zahradě rodinného domu jsme odstranili postřikem

20.06.2018
Postřikem a mechanickým odtržením od konstrukce jsme zlikvidovali vosí hnízdo na zahradě jednoho z rodinných domů ve Slatině.

Proběhl 24. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH Slatina

16.06.2018
Deset hasičských družstev se v sobotu 16. června postavilo na start již 24. ročníku soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH Slatina. Soutěžilo se v disciplíně požární útok ve dvou kategoriích. Do soutěže se přihlásilo pět družstev mladších a pět starších. Soutěžilo se dvoukolově.