Čerpání vody po výrazných deštích zaměstnalo i naše hasiče, povoláni byli do Bílovce

Celkem tři jednotky hasičů se v pátek 19. června okolo poledne postupně zapojily do čerpání vody ze sklepa na Opavské ulici v Bílovci.

Operační středisko na místo nejprve vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice v Bílovci. Ta po příjezdu na místo události nasadila k odčerpávání zatopeného sklepa elektrické ponorné kalové čerpadlo.

Velitel zásahu si následně pro urychlení čerpání povolal na místo události dobrovolnou jednotku ze Slatiny, která disponuje výkonnějším motorovým kalovým čerpadlem.

CTĚTE TAKÉ:   Svobodní letos porazili ženaté v tradičním fotbale 5:3

Později se do činnosti na místě zapojili rovněž místní dobrovolní hasiči, kteří do té doby zasahovali na jiném místě v Bílovci.