Hasiči v noci museli pořezat strom, jehož pád zablokoval silnici ze Slatiny na Nový Svět

V úterý 12. května 2020 tři minuty před čtvrtou hodinou ranní přijala tísňová linka hasičů v ostravském Integrovaném bezpečnostním centru hlášení o pádu stromu na silnici mezi Slatinou a Novým Světem.

Operační středisko k události vyslalo dvě hasičské jednotky – profesionální ze stanice Hasičského záchranného sobu v Bílovci a místní dobrovolnou ze Slatiny.

Místní hasiči, kteří na místo dorazili jako první, zjistili, že došlo k pádu větší olše přes celou šíři komunikace. Strom naštěstí nijak nepoškodil svodidla.

Hasiči následně motorovou pilou strom odřezali, odklidili z komunikace a silnici zprovoznili. Zásah byl ukončen krátce před půl pátou.