Liga mladých hasičů Floriánek Cup v roce 2020 skončila po necelých dvou soutěžích

V sobotu 26. září 2020 se v Bílovci konalo letos teprve druhé kolo celoroční ligy mladých hasičů Floriánek Cup, ostatní soutěže zasáhla pandemie viru SARS-CoV-2.

V Bílovci měly děti v původním plánu plnit dvě disciplíny – štafetu dvojic a tradiční podzimní závod požárnické všestrannosti. Ani k němu však nedošlo – tentokrát vzhledem k silnému a nekončícímu dešti.

Děti se tak postavily na start pouze první jmenované disciplíny. Po ukončení soutěže následovalo vyhodnocení celoroční ligy včetně předání cen.

Zda mělo vyhodnocení za těchto podmínek proběhnout je otázkou, z našeho pohledu bylo naprosto zbytečné. Družstva neměla možnost bojovat o body a o celkovém pořadí tak rozhodla pouze jedna soutěž v Mniším.

Pro Slatinu tak skončil Floriánek Cup 2020 6. místem v kategorii mladších žáků a 5. místem v kategorii starších.