Čerpání vody po výrazných deštích zaměstnalo i naše hasiče, povoláni byli do Bílovce

Celkem tři jednotky hasičů se v pátek 19. června okolo poledne postupně zapojily do čerpání vody ze sklepa na Opavské ulici v Bílovci.

Operační středisko na místo nejprve vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice v Bílovci. Ta po příjezdu na místo události nasadila k odčerpávání zatopeného sklepa elektrické ponorné kalové čerpadlo.

CTĚTE TAKÉ:   S pokácením prasklé jedle douglasky pomohli ve Slatině i profesionální hasiči

Velitel zásahu si následně pro urychlení čerpání povolal na místo události dobrovolnou jednotku ze Slatiny, která disponuje výkonnějším motorovým kalovým čerpadlem.

Později se do činnosti na místě zapojili rovněž místní dobrovolní hasiči, kteří do té doby zasahovali na jiném místě v Bílovci.