U tragické události zasahovala naše jednotka ve Slatině, na střeše domu zemřel muž

K záchraně muže z výšky byli slatinští dobrovolní hasiči krajským operačním střediskem povoláni v úterý 22. září 2020 krátce před půl třetí odpoledne.

Spolu s místní dobrovolnou jednotkou byli k události vysláni profesionální hasiči ze stanic HZS Moravskoslezského kraje v Bílovci a Nového Jičína – odtud lezecká skupina specializovaná na zásahy lanovou technikou.

Slatinští a bílovečtí hasiči na místo dorazili téměř společně, stejně tak posádka zdravotnické záchranné služby. Průzkumem následně zjistili, že na střeše u komína zůstal ležet muž bez známek života.

Hasiči muže pomocí nastavovacích žebříků a páteřové desky opatrně se zajištěním spustili na plochou střechu garáže přistavené u domu, kde se mu již mohli plně věnovat zdravotníci. Lékař však konstatoval smrt.

Muž byl poté opět hasiči transportován ze střechy objektu na zem.

Slatinští hasiči poté zůstali s pozůstalými na místě události až do příjezdu širší rodiny. Zásah byl ukončen krátce před šestnáctou hodinou.