Hasiči cvičili záchranu osoby zavalené stromem, spolupracovali s profesionálními kolegy

V neděli 14. dubna 2019 se v areálu zemědělského družstva konalo taktické cvičení slatinské dobrovolné jednotky a jednotky Hasičského záchranného sboru z Bílovce zaměřené na záchranu zavalených osob.Díky výborné spolupráci s majitelem místní pily na hasiče čekal připravený scénář – figurína zavalená kmenem stromu.

Hasiči se nejprve metodicky seznámili s postupy při tomto typu zásahu, zdůrazněna byla všechna možná rizika a rovněž teoreticky naznačeny možnosti samostatné záchrany pouze s prostředky ve výbavě JSDH Slatina.

Poté již ve spolupráci s profesionálními hasiči proběhl samotný praktický výcvik, zaměřený na práci s vysokotlakými pneumatickými zvedacími vaky, stabilizace kmenu při jeho zvedání a přesunu a následné vytažení postižené osoby.

V závěru pak profesionálové ukázali chování kmene při jeho zvedání za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení.