Foto v roce 2018

Zvolte rok: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |

Tři družstva mladých hasičů bojovala na soutěži v Tísku

V neděli 20. května 2018 dopoledne se v Tísku konalo další kolo celoroční ligy mladých hasičů Floriánek Cup.

Na start soutěže jsme tentokrát postavili celkem tři družstva mladých

hasičů - dvě v kategorii mladších a jedno v kategorii starších.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách - klasickém královském požárním útoku a jako doplněk také v méně obvyklé štafetě na 4x60

metrů.

Pomohli jsme záchranné službě s transportem pacienta

Na

žádost Zdravotnické záchranné služby nás Krajské operační a informační středisko vyslalo k asistenci s transportem pacienta z jednoho z místních rodinných domů do sanitky.

Fotbalové utkání Svobodní - Ženatí skončilo remízou

Deset

gólů viděli nadšení diváci na úterním tradičním prvomájovém utkání Svobodní - Ženatí na místním fotbalovém hřišti. Akce, na níž zvala všechna možná média, včetně rádií, se ve Slatině konala pod

pořadatelskou taktovkou hasičů již po pětadvacáté.

Po úvodním hvizdu v 15:00 se rozeběhl tradiční balet, ne sice bílý, ale divácky jistě atraktivní.

Občané Slatiny nás nepřímo podpořili darováním železného šrotu

Z naší činnosti - 20.04.2018
Tradiční jarní sběr železného šrotu ve Slatině i na Novém Světě proběhl za hojné účasti členů sboru v sobotu 14. dubna odpoledne.

Během standardní trasy jsme nejen

posbírali to, co nám občané nachystali, ale občas nasadili své silné paže a vynesli těžké kovové předměty z útrob rodinných domů.

Všem, kteří nám takto nepřímo přispěli, děkujeme.

Historie dobrovolných hasičů v obci Slatina od roku 1888

26. února 1888 byl v obci Slatině založen Sbor dobrovolných hasičů — dnešní hasičský sbor. Od té doby uplynulo plných 130 let. V proudu dějin národa je to výročí nepatrné, ale pro nás hasiče a

obec Slatinu je velmi významné.

Je zároveò dobrou příležitostí podívat se do minulosti. Vždy historie je učitelkou života.

Asistovali jsme při kácení stromů v zámecké zahradě

V

pátek dopoledne jsme asistovali profesionálním kolegům při kácení dvou stromů v zámecké zahradě. Jednotka prováděla usměròování dopravy v místě.

Samotné kácení probíhalo z automobilové

plošiny.

Mladí hasiči uzlovali ve Fulneku, trestné vteřiny je však posunuly dozadu

Tradiční soutěže Fulnecký uzel se náš kolektiv s družstvem mladších a starších hasičů zúčastnil v sobotu 3. března.

I přes mrazivé počasí se

pořadatelům podařilo v hasičské zbrojnici udržet komfortní teplotu, soutěžícím tak nekřehly tolik potřebné prsty.

Naše dvě družstva v každé ze svých štafet udělala jednu chybu, trestných

30 sekund je tak v pořadí odsunulo dozadu.

Hasičský ples otevřel plesovou sezónu v obci, opět se ku¾alo céčkem

Z naší činnosti - 21.01.2018
V sobotu 20. ledna 2018 uspořádal náš sbor tradiční Hasičský ples v sále Kulturního domu ve Slatině. K tanci a poslechu hrála více než stovce návštěvníků hudební

skupina Šajtar.

Ples začal o půl osmé, krátkým proslovem s připomenutím letošních 130 let od založení Sboru dobrovolných hasičů všechny přivítal jeho starosta.

Na výroční valné hromadě jsme bilancovali uplynulý rok, předali medaile a vyznamenání

Z naší činnosti - 14.01.2018
V sobotu 13. ledna 2018 se v sále Kulturního domu Slatina konala výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů.

S

uplynulým rokem seznámil přítomné starosta SDH Luděk Míček, zprávu o činnosti zásahové jednotky, která se rekrutuje z členů sboru, pak její velitel Jakub Kozák.

Do sboru byli přijati noví

členové - Petr Nábělek a Lukáš Teichmann.

Ve Staré Vsi hasiči zachránili jednu osobu, původcem požáru rodinného domu byla pyrotechnika

Tři jednotky hasičů zasahovaly krátce po začátku nového roku ve Staré Vsi u Bílovce, kde hořelo ve sklepě

rodinného domu.

Událost byla na operační středisko ohlášena 25 minut po půlnoci 1. ledna 2018. Na místo vyjely tři jednotky hasičů - profesionální ze stanice HZS MSK v Bílovci doplnili

dobrovolní hasiči města Bílovce a obce Slatina.