Cvičili jsme v Bílovci zásah u požáru v domově pro seniory

Dnes odpoledne proběhlo v Bílovci taktické cvičení, které simulovalo požár domova pro seniory. Cvičení se zúčastnilo celkem pět jednotek hasičů.

Požár byl na operační středisko

ohlášen krátce po patnácté hodině. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Bílovce a Nového Jičína spolu s dobrovolnými hasiči z Bílovce, Tísku a Slatiny.

V budově bylo

pro zasahující jednotky připraveno umělé zadýmení a samozřejmě také figuranti (celkem sedm) s různými typy zranění a většinou s omezenou pohyblivostí. Klienti domova měli jedinečnou možnost celé

cvičení pozorovat z venkovních prostor.

Hasiči prováděli v dýchací technice evakuaci i záchranu osob a samozřejmě i likvidaci požáru. Ten původně vznikl v kuchyňce ošetřovatelek, odkud se

poté dále šířil.

Po ukončení

cvičení bylo vyzkoušeno i ustavení automobilového žebříku u objektu a zkouška záchrany osob jak na integrovaných nosítkách, tak standardně v koši.