MužiDvanáct družstev bojovalo ve Slatině s počasím o putovní pohár starosty obce

Tradiční soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina se konala v sobotu 23. září odpoledne na místním hřišti. Na start se postupně postavilo 10 družstev mužů a 2 družstva veteránů - tedy rovněž mužů, ovšem o věkové hranici nad 35 let.

Všichni se po celou dobu soutěže statečně prali především s počasím, které však bylo stálé - pršet nepřestalo ani na chvíli.


Putovní pohár starosty obce si v roce 2016 odváží hasiči z Prchalova

Deset družstev hasičů se v sobotu odpoledne utkalo na místním hřišti ve Slatině v disciplíně požární útok.

Tradiční soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina v požárním útoku letos proběhla dvoukolově, všechny týmy, které dorazily na začátku soutěže, měly tedy po prvních pokusech šanci na zlepšení a mnohé ji využily.

Vítězem se stali hasiči z Prchalova, kteří se jako jediní dostali pod 14 sekund - sestřelili terče v čase 13,69.


V Jistebníku jsme skončili devatenáctí

Dvouvteřinový rozdíl mezi pravým a levým terčem zastavil časomíru našeho požárního útoku na soutěži v Jistebníku na čase 17,027. To nám stačilo pouze na 19. místo. První terč byl shozen za 15,612 sekund.
Muži nad 35 let brali v Odrách první místo

Již 54. ročník soutěže Putovní štít města Oder se konal v sobotu 18. června. Na start tohoto tradičního klání v požárním útoku jsme postavili dvě družstva - klasické "áčko" a muže nad 35 let.

První jmenovaní měli smůlu na terčích, zatímco levý z nich padl krátce po čtrnácté sekundě a v celkovém pořadí by s přehledem stačil na první místo, druhému to trvalo o vteřinu déle - 15,32 vteřin. Celkově jsme tak dosáhli pátého místa.


Muži a veteráni soutěžili ve Výškovicích

Ne příliš úspěšně skončila pro muže a veterány (tedy pro muže nad 35 let) soutěž v požárním útoku v sousedních Výškovicích.

Zatímco časomíra mužů se při požárním útoku vlivem prostřiku na levém terči zastavila až za 16. vteřinou, u veteránů rozpojené céčko vedlo k tomu, že se časomíra nezastavila vůbec a jejich pokus nebyl hodnocen.Na soutěži ve Slatině předvedli svůj požární útok zkušení matadoři ve věku nad 60 let

Celkem patnáct družstev mužů a žen dnes předvedlo, že nejsou z cukru a nebojí se několika kapek vody. I přes nepřízeň počasí totiž statečně vyrazili na soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina a ukázali, co se za celý rok naučili. Všem hned ze začátku srdečně děkujeme za účast a velmi si ji ceníme.

Na naší soutěži se na start postavil jedinečný tým - speciálně pro domácí klání jsme sestavili družstvo s věkovým průměrem 61,5 let.


Muži nad 35 let s přehledem zvítězili v Jerlochovicích

Přelom srpna a září patří již tradičně soutěži v Jerlochovicích. Na letošním 45. ročníku pohárové soutěže o Zlatou přilbu a 20. ročníku Jerlochovické veteraniády o Putovní proudnici jsme tedy nechyběli ani my se dvěma týmy.

Jako první se na startovní čáru postavili naši "veteráni", tedy družstvo mužů nad 35 let včetně. Ti předvedli krásný požární útok a jejich čas 15,747 sekund až do závěru soutěže nikdo nepřekonal.


První místo si dovezli muži nad 35 let ze soutěže v Kujavách

Celkem třikrát běželo naše soutěžní družstvo svůj požární útok na soutěži v Kujavách. Dvakrát - v kategorii muži a muži nad 35 let - v soutěži denní, jednou pak v noční části.

Zatímco průměrně mladšímu družstvu se nedařilo, "veteráni" ukázali, že ještě nic nezapomněli a ve své kategorii zvítězili. V absolutním pořadí by mezi mladší konkurencí skončili desátí z celkem sedmdesáti týmů.Veteráni skončili na soutěži v Mniším pátí

V sobotu se družstvo můžu i veteránu zúčastnilo soutěže v Mniší. Družstvo veteránů, které startovalo nejdříve, obsadilo 5. místo po "obdivuhodném" výkonu pravého proudu (akrobatický sestřik terče). Ačko se umístilo po mírném prostřiku rovněž na pravém terči na 11. místě.Druhé a jedenácté místo brali muži ve Výškovicích

Soutěžní družstvo mužů se zúčastnilo tradičního závodu v požárním útoku v sousedních Výškovicích. V kategorii muži obsadili s časem 16,528 s jedenácté místo, v kategorii muži nad 35 let pak 2. místo časem 16,776 s.Dětem se v Tísku nedařilo, nedokončily ani jeden útok

Desáté místo pro starší, třinácté pro mladší žáky ve Slatině. Tak skončila soutěž v Tísku poté, co se ani v jedné kategorii nepodařilo dokončit požární útok. Děti se tak posledním místům ubránily jen díky štafetě 4x60.Osmnáct týmů soutěžilo o putovní pohár starosty obce Slatina, odvezli si ho hasiči z Výškovic

Celkem osmnáct týmů hasičů se v sobotu dopoledne na místním hřišti zúčastnilo naší tradiční soutěže v požárním útoku O putovní pohár starosty obce Slatina.

Počasí nám v průběhu příprav nebylo zcela nakloněno, nicméně krátce před začátkem soutěže se alespoň zastavil déšť, což přeci jen přispělo k lepší náladě na místním hřišti.


Lukaveckou terénní vlnu jsme zdolali za dvacet vteřin

Letošní tradiční soutěž v Lukavci, jejich známá Terénní vlna, proběhla v netradičním termínu s neděli, posledního srpna.

Jako každoročně jsme se na start této zajímavé soutěže postavili i letos. Nahoru na kopec jsme se dostali za necelých dvacet vteřin, po sestřiku terčů se časomíra zastavila na čísle 20,536.Na soutěži v Petřvaldu jsme skončili sedmí, předvedli jsme balet

Sobotní odpoledne jsme strávili v Petřvaldu, kde jsme soutěžili v požárním útoku. Po startu jsme se jako tygři vrhli k základně. Tam všechno klaplo a plyn šel nadoraz.

Ve chvíli, kdy se voda vrhla do druhé poloviny druhého "béčka" přišel čas na netradiční pojetí Labutího jezera, což byl výrazný prvek určený především přihlížejícím divákům.

Náš pokus jsme dokončili v čase 15,95 sekund, první terč byl sestříknut za 14,11 sekund.


Soutěžili jsme v Tošovicích

Jako jedenadvacáté družstvo jsme se postavili na start letošního ročníku soutěže v požárním útoku v Tošovicích.Na soutěži v Libhošti se nám krásně povedl "zadek"

V sobotu po poledni jsme soutěžili v Libhošti v požárním útoku. Voda ze stroje však stříkala ven - nebyla k němu totiž připojena hadice B, nepovedlo se.První místo jsme vybojovali na soutěži ve Velkých Albrechticích

Dnes dopoledne vyrazilo soutěžní družstvo mužů na tradiční soutěž v požárním útoku O pohár starosty obce Velké Albrechtice.

Muži nastoupili ke svému pokusu ve skvělé formě. Velmi rychle se tak voda dostala z kádě do čerpadla a následně do hadic.

S rozdílem pouhých zhruba tří desetin sekundy pak padly oba terče, první z nich byl sestřelen v čase 14,48 s, druhý 14,73 s.


Třetí místo si přivezli muži ze soutěže v Mniším

Na tradiční soutěž v kategorii muži a muži nad 35 let vyrazilo odpoledne naše soutěžní družstvo do Mnišího.

Oběma týmům dělala problémy guma na B spojce u rozdělovače, který díky tryskající vodě velmi divácky atraktivně poletoval vzduchem.

Družstvo mužů tak dokončilo svůj pokus s časem 17,50 s, "veteráni", tedy muži nad 35 let, pak za 17,25 sekund. To jim stačilo na krásné třetí místo.Slatinští muži ovládli Studeňáckou zatáčku, vyhráli kategorii a celkově skončili druzí

Dne 28. září jsme po ukončení místní soutěže vyrazili do Studénky na tradiční Studeňáckou zatáčku. Ta je - jak už z názvu vyplývá - specifická tím, že je trať požárního útoku vedena do 180° zatáčky a proudaři tak prakticky stříkají v opačném směru, než ve kterém vyrazili od základny.

Do soutěže jsme nasadili dva týmy - klasické "áčko" a také veterány, tedy muže nad 35 let.


Soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina vyhráli stejně jako loni hasiči z Prchalova

Dne 28. září 2013 proběhla na místním hřišti tradiční soutěž v požárním útoku O pohár starosty obce Slatina. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích - muži, ženy a muži nad 35 let, tedy "veteráni".

Na startovní čáru se postupně postavilo celkem čtrnáct družstev - osm v kategorii mužů, dvě družstva žen a čtyři týmy veteránů.