Výstražné vesty pro hasiče

Vybavení jednotky - 27.06.2013

Při zásahu na silnici musí být hasiči dle platných

interních předpisů označeni výrazněji, než obvykle a to oranžovou vestou s reflexními prvky. V naší jednotce máme k dispozici tři druhy těchto vest.

První z nich je základní, určený pro

běžné zasahující hasiče, tedy s nápisem HASIčI. Druhá je určena pro případ, kdy je velitel naší zasahující jednotky zároveò velitelem zásahu, nosí tedy vestu s nápisem HASIčI VELITEL ZÁSAHU.

Pro zásahy s větším počtem jednotek mimo běžný hasební obvod (typicky povodně), tedy v místech, kde se hasiči z různých jednotek osobně neznají, máme připravenu vestu s nápisem VELITEL

SLATINA, která při řízení zásahu umožní komunikaci velitele zásahu s velitelem jednotky.

Fotogalerie k článku