Hasiči v obci likvidují hnízda obtížného hmyzu

V letních měsících se občané ve větší míře obrací na hasiče s žádostí o pomoc při likvidaci obtížného hmyzu. Jen od začátku letních prázdnin vyjeli hasiči v celém Česku likvidovat obtížný hmyz 3 530 ×.

Několik takových zásahů má za sebou i naše jednotka, jen v pátek 9. srpna 2024 jsme v obci zasahovali čtyřikrát.

Ve většině případů využíváme komerční postřiky, často je nutné přidat i nářadí z vybavení našich vozidel – například pro rozebírání konstrukcí.

CTĚTE TAKÉ:   Následky povodní a záplav zaměstnávají naše hasiče už několik dní a práce nekončí

Podle pravidel vyjíždějí jednotky požární ochrany k likvidaci obtížného hmyzu v případech bezprostředního ohrožení osob – jejich zdraví a života. Jestli je výjezd hasičů opravdu bezpodmínečně nutný, může ohlašovatel při oznámení konzultovat s operátorem tísňové linky.