Do čištění nádrže se zapojil kde kdo, letní koupání se blíží

Ve čtvrtek 20. června 2024 zorganizovali hasiči tradiční čistění požární nádrže, do kterého se kromě členů sboru zapojuje pravidelně i zásahová jednotka, mladí hasiči i ostatní občané Slatiny.

Samotnou akci spustilo nasazení trojice čerpadel, které mají za úkol pomoci odtokovému kanálku s vyprázdněním nádrže, s mokrým listím pak musely pomoci šikovné lidské ruce.

Do čištění se samozřejmě zapojily i děti, především z řad mladých hasičů, které se svými metličkami statečně drbaly dno i boky nádrže a to často i v hloubce větší, než byla stanovena pro jejich gumáčky.

CTĚTE TAKÉ:   Následky povodní a záplav zaměstnávají naše hasiče už několik dní a práce nekončí

O závěrečný oplach se postaral vodní proud z hasičské cisterny, tlakově bylo pročištěno i odpadní potrubí. Nádrž bude už během napouštění sloužit ke koupání – tento účel bude plnit i po celé léto. Samozřejmostí je však možnost jejího primárního využití v případě potřeby – tedy poskytování hasební vody pro požár nejen ve Slatině, ale i v okolí.