Druhý stupeň poplachu byl vyhlášen při požáru transformátoru v průmyslovém objektu v Bílovci

Sedm hasičských jednotek se ve čtvrtek 16. září 2021 zapojilo do likvidace požáru v průmyslovém objektu v Bílovci.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena krátce po jedenácté hodině dopoledne, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanic HZS MSK v Bílovci a Novém Jičíně a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Bílovec, Slatina, Tísek, Studénka a Fulnek.

Hasiči po příjezdu zjistili, že je jeden z objektů zcela zakouřen a zahájili průzkum v dýchací technice jak vnitřkem budovy, tak z výškové techniky.

Ještě před příjezdem jednotek budovu samostatně opustilo několik osob, událost se obešla bez zranění.

Požár olejové vany a transformátoru se podařilo dostat pod kontrolu dvě minuty před polednem, další půlhodinu pak zabrala celková likvidace.