Čištění požární nádrže zabavilo desítky dětí, připravily si tak letní koupání

V úterý 19. června 2018 odpoledne se sešlo několik desítek dětí nejen z kolektivu mladých hasičů se smetáky a lopatami u požární nádrže, která se jako každým rokem připravuje na letní koupací sezónu.

Děti – za podpory některých z rodičů a hasičské techniky – očistily dno i stěny nádrže. Po napuštění a zprovoznění čističky tak jsou před nimi více jak dva měsíce volného koupání v horkých dnech.

Požární nádrž v obci slouží celoročně jako vodní zdroj pro hasební zásahy, od června do konce srpna je v provozu čistička vody, která umožňuje další sezónní využití.

Čištění nádrže s dětmi a občany je znovuobnovená tradice, kterou do obce vedoucí hasičské mládeže vrátili v loňském roce po několika sezónách, kdy se této činnosti věnovali výhradně zaměstnanci obce. Pro děti je to jednak zajímavá atrakce – nádrž je vypouštěna jen jednou ročně – a také si pak koupání možná trochu více váží.