Na střeše slatinské školy zůstala cvičně uvězněna ředitelka, sundávali ji hasiči

ředitelka Základní školy a Mateřské školy ve Slatině se dnes aktivně zapojila do taktického

cvičení místních dobrovolných a bíloveckých profesionálních hasičů. Námětem byla záchrana osob z výšky.

Plán cvičení předpokládal uváznutí jedné osoby na střeše školní budovy s úrazem

dolní končetiny. K zásahu byly určeny jednotky SDH Slatina s DA 15 Mercedes-Benz a profesionálové z Bílovce s CAS 20 Tatra 815 a automobilovou plošinou AP 30 Renault.

Plošina je ve výbavě

profesionálů zařazena teprve od počátku roku 2016, hasiči tak využili cvičení k ověření dostupnosti a možnosti ustavení této moderní výškové techniky.

Po příjezdu jednotek na místo

události již děti tvořily početné obecenstvo. Hasiči nejprve vnitřkem budovy vylezli na střechu objektu, kde poskytli zraněné osobě základní předlékařskou pomoc, zafixovali krční páteř a

zraněnou dolní končetinu. Poté byla ředitelka na speciálních nosítkách na koši plošiny svezena na zem.

Údaje o zásahu

Poplach: 10:11
Vyjezd: 10:18
Prijezd: 10:20
Navrat: 11:15
Technika: DA 15 Mercedes Sprinter
Vzdálenost:: 2 km

Fotogalerie k článku

Komentáře k článku

Článek zatím nebyl komentován.