Cvičili jsme zásah u požáru, v neděli dopoledne jsme absolvovali letošní první taktické cvičení

Dnes dopoledne zaměstnalo jednotku SDH obce Slatina plánované

taktické cvičení. Cílem bylo prakticky vyzkoušet bojová rozvinutí, zásah ze žebříku, práci v dýchací technice, koordinaci jednotlivých družstev a také signály pro dodávku vody.

Cvičení

začalo už ve zbrojnici, kdy velitel jednotky rozdělil hasiče na dvě družstva, jejichž velitele následně seznámil s plánem taktického cvičení a jejich úkoly.

Hasiči se následně přesunuli

do prostoru cvičení, tedy do nově zrekonstruovaného areálu pro volný čas v centru obce. Tam provedli simulovaný zásah vodou z cisternové automobilové stříkačky na dva z objektů v areálu. U

jednoho z nich nacvičovali prodlužování útočného proudu, na druhém pak zásah z nastavovacího žebříku, to vše v dýchací technice.

Po ukončení cvičení a následném vyhodnocení se jednotka

přesunula k místní požární nádrži, kde si – kromě samotného doplnění vody do automobilu – také připomněla obsluhu některých druhů čerpadel ze své výbavy.

Údaje o zásahu

Poplach: 09:43