Tradiční soutěž mladých hasičů ovládly děti z Tísku

Z naší činnosti - 12.05.2012

Dnes

jsme uspořádali další ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH Slatina, zařazený do ligy Floriánek Cup, která sdružuje týmy Novojičínska už více než deset let.
<br

/>Třiadvacítka týmů mladých hasičů obou kategorií – tedy mladší a starší – měřila své síly v požárním útoku a v uzlové štafetě.

Soutěž, která se letos poprvé nekonala na místním

hřišti, ale na nově zrekonstruovaném prostranství u kulturního domu, provázela nepřízeò počasí. Ranní teplo a naději vystřídalo prudké ochlazení, vítr a dešové přeháòky.

Děti

však tuto situaci zvládly bez problému a drtivá většina jich své soutěžní pokusy úspěšně dokončila. Na start se tentokrát nepostavili domácí, kterým jejich tým narušilo soustředění

„konkurenčního“ kroužku, který spolu s nemocí odlákal větší než malé množství dětí mimo obec.

V obou kategoriích se po sečtení bodů z uzlové štafety a z požárního útoku umístili

na prvním místě hasiči ze sousedního Tísku. V kategorii mladších je následovaly Lubojaty a Lubina, v kategorii starších pak Fulnek a Jerlochovice.

Vyhodnocení proběhlo pod

střechou, kterou nový areál naštěstí disponuje. Dětem byly předány poháry, medaile a prvnímu družstvu z kategorie mladších taktéž poukazy na cukrovou vatu zdarma.

Pro příští

ročník chystáme malé zpestření pro diváky a těšíme se na opětovnou účast všech mladých hasičů.

Fotogalerie k článku