David Langer přežil nejtvrdšího hasiče

Z naší činnosti - 16.09.2011

David Langer z naší jednotky se v

sobotu zúčastnil náročné soutěže hasičů TFA Štramberská trúba. Zkratka TFA znamená v překladu „Nejtvrdší hasič přežije“ a plně vystihuje náročnost celého závodu.

V sobotu ve

Štramberku se hasiči v plné zásahové výbavě, včetně těžké tlakové lahve dýchacího přístoje, vydali ze všech svých sil na malebném štramberském náměstí.

Soutěž spočívá

rychlém sledu za sebou z roztahování hadic B, bouchání těžkým kladivem do trenažéru, přeskočení 2 metry vysoké bariéry, záchrany figuríny, a manipulace s těžkým závažím na lešení.

Poté následuje výběh po cca 340 schodech zámeckého parku a Štramberské trúby s cílem až na jejím ochozu – se zazvoněním na pravý valašský zvonec. Tam se každému tvrdému hasiči věnoval tým

rychlé záchranné služby.

David se se svým časem 8:04 umístil na 36. místě ve své kategorii a 41. celkově bez rozdílu. Gratulujeme k tomu, že tento náročný závod přežil.<br

/>