Z naší činnosti v roce 2018

Zvolte rok: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 |

Na Novém Světě jsme odstranili nalomené větve, ohrožovaly provoz

Ve středu 6. června 2018 odpoledne bylo na tísòovou linku hasičů ohlášeno, že na výjezdu ze slatinské místní části Nový Svět visí nad komunikací dvě větve, které tak

ohrožují nejen projíždějící automobily, ale také lidi.

speciálním krtkem protlačila ucpanou kanalizaci u rodinného domu.

Ve Výškovicích proběhl další ročník Memoriálu Jiřího Jedličky, soutěže mladých hasičů

V požárním útoku a štafetě dvojic soutěžili mladí hasiči v sobotu 2. června 2018 v sousedních Výškovicích. Na start se opět

postavilo jedno slatinské družstvo starších a dvě družstva mladších žáků.

V rámci celoroční ligy Floriánek Cup obsadili mladší 7. místo a starší 11. místo.

speciálním krtkem protlačila ucpanou kanalizaci u rodinného domu.

Pořezali jsme prasklou třešeò, hrozila pádem na zahradu

K ořezu větrem poškozené třešně vyjeli hasiči 30. května večer na zahradu jednoho z domů ve Slatině. Větve byly odstraněny motorovou pilou.

Simulovaný požár ve firmě čEPRO v Sedlnicích likvidovalo 9 jednotek hasičů

Devět jednotek profesionálních a

dobrovolných hasičů, včetně mobilního operačního střediska HZS MSK (celkem 40 hasičů), se zapojilo do středečního (30.5.2018) taktického cvičení složek IZS v areálu firmy čEPRO Sedlnice (okres

Nový Jičín). Hořel benzín v havarijní jímce, odkud hasiči zachránili jednoho popáleného zaměstnance a požár uhasili.

Pročistili jsme kanalizaci na staveništi na Langrově louce

Jednotka na žádost zřizovatele využila 1500 litrů vody pro údržbu výstavby v lokalitě Langrova louka.

Tři družstva mladých hasičů bojovala na soutěži v Tísku

V neděli 20. května 2018 dopoledne se v Tísku konalo další kolo celoroční ligy mladých hasičů Floriánek Cup.

Na start soutěže jsme tentokrát postavili celkem tři družstva mladých

hasičů - dvě v kategorii mladších a jedno v kategorii starších.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách - klasickém královském požárním útoku a jako doplněk také v méně obvyklé štafetě na 4x60

metrů.

Dodávali jsme cisternou vodu pro děti na Pohádkovém lese

S podporou cisternové automobilové stříkačky mohly počítat děti na tradičním Pohádkovém lese. Doplòovali jsme vodu do džberové stříkačky.

Mladí hasiči soutěžili ve Fulneku v požárním útoku a štafetě dvojic

Do nedalekého Fulneku vyrazili mladí hasiči k dalšímu kolu celoroční soutěžní ligy Floriánek Cup. Soutěžili v požárním útoku a štafetě dvojic.

V

kategorii mladších obsadily děti 13. místo, v kategorii starších pak místo osmé.

Pomohli jsme záchranné službě s transportem pacienta

Na

žádost Zdravotnické záchranné služby nás Krajské operační a informační středisko vyslalo k asistenci s transportem pacienta z jednoho z místních rodinných domů do sanitky.

Pročistili jsme kanalizaci na staveništi na Langrově louce

Postavit májku se podařilo na první pokus, zdobí prostranství u kulturního domu

I přes hrozby silným větrem jsme v pondělí 30. dubna 2018 odpoledne vztyčili na tradičním místě u kulturního domu vlastními silnými pažemi

místních odvážných mužů májku.

Fotbalové utkání Svobodní - Ženatí skončilo remízou

Deset

gólů viděli nadšení diváci na úterním tradičním prvomájovém utkání Svobodní - Ženatí na místním fotbalovém hřišti. Akce, na níž zvala všechna možná média, včetně rádií, se ve Slatině konala pod

pořadatelskou taktovkou hasičů již po pětadvacáté.

Po úvodním hvizdu v 15:00 se rozeběhl tradiční balet, ne sice bílý, ale divácky jistě atraktivní.

Floriánek Cup začal v Lubině, na start jsme postavili dvě družstva

Dvě družstva našich mladých hasičů se v sobotu 28. dubna 2018 postavily na start prvního kola celoroční ligy Floriánek Cup, které se konalo v Lubině.

Soutěž

spočívala ve dvou disciplínách - štafetě dvojic a požárním útoku. V kategorii mladších dosáhli naši hasiči ve štafetě času 92,54 sekund a v požárním útoku 25,42 sekund , což stačilo na celkové

osmé místo.

V kategorii starších trvala dětem štafeta dvojic 83,05 sekund a požární útok se jim nepodařilo dokončit.

Občané Slatiny nás nepřímo podpořili darováním železného šrotu

20.04.2018
Tradiční jarní sběr železného šrotu ve Slatině i na Novém Světě proběhl za hojné účasti členů sboru v sobotu 14. dubna odpoledne.

Během standardní trasy jsme nejen

posbírali to, co nám občané nachystali, ale občas nasadili své silné paže a vynesli těžké kovové předměty z útrob rodinných domů.

Všem, kteří nám takto nepřímo přispěli, děkujeme.

speciálním krtkem protlačila ucpanou kanalizaci u rodinného domu.

Asistovali jsme při kácení stromů v zámecké zahradě

V

pátek dopoledne jsme asistovali profesionálním kolegům při kácení dvou stromů v zámecké zahradě. Jednotka prováděla usměròování dopravy v místě.

Samotné kácení probíhalo z automobilové

plošiny.

Nadace AGROFERT přispěla Sboru dobrovolných hasičů na nové vybavení pro děti

Mládež - 13.03.2018
V prosinci roku 2017 byla schválena žádost o finanční příspěvek na podporu místního kolektivu mladých hasičů ve výši 20 tisíc korun od Nadace

AGROFERT.

Za poskytnutou dotaci byly na přelomu roku pořízeny nové přilby, mikiny a dresy.