Foto v roce 2015

Zvolte rok: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |

Svobodní porazili ženaté vysoko 5:1

Z naší činnosti - 01.05.2015
V pátek uspořádal Sbor dobrovolných

hasičů ve Slatině fotbalové utkání s dlouhou tradicí - zápas mezi místními svobodnými a ženatými muži.

Odpoledne se v různých časových intervalech, odvíjejících se od individuálních

potřeb jednotlivých borců na rozcvičení a ochoty podílet se na přípravách, začali hráči scházet jak u hasičské zbrojnice, tak přímo na místním hřišti, dějišti klání.

Posbírali jsme v obci železný šrot, tradiční jarní akci přálo počasí

Z naší činnosti - 24.04.2015
Dvakrát ročně provádíme v obci Slatina i místní části Nový Svět sběr železného šrotu. Letošní rok byl ve znamení dobré účasti a příjemného počasí.

Tradiční kolečko po obci postupně plnilo kontejner, složený za hasičskou zbrojnicí. Výtěžek z akce bude použit převážně na podporu mladých hasičů.

Devět jednotek hasičů likvidovalo požár lesa v Těškovicích

Krátce před osmnáctou hodinou byla naše jednotka povolána k požáru lesa do Těškovic. Plameny zasáhly plochu přibližně 200x200 metrů a způsobily škodu za téměř čtvrt milionu

korun.

Noční neštěstí na slatinské pile bylo jen taktickým cvičením, vyprošovali jsme zavalenou osobu

Ve středu večer proběhlo v areálu bývalého JZD ve Slatině

taktické cvičení Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Bílovce a naší dobrovolné jednotky.

Tématem bylo zavalení osoby dřevěnými kládami v objektu pily. Pro ztížení

podmínek bylo cvičení naplánováno na večerní hodiny, aby si hasiči prověřili práci s osvětlovací technikou a obsluhu vybavení při omezené viditelnosti.

Třetí místo vybojovali mladí hasiči na tradičním uzlování ve Fulneku

Sobota patřila první soutěži letošního roku. Kolektiv mladých hasičů se vypravil na tradiční Fulnecké uzlování.

Hasiči soutěžili ve dvou kategoriích - mladší a starší - v uzlové štafetě, pět z nich se pak postavilo i na start jednotlivců.

V kategorii mladších se dětem podařilo obsadit třetí

místo, přičemž od druhého je dělily jen desetiny. Družstvo starších skončilo na místě třináctém.

Hasiči absolvovali odbornou přípravu u záchranné služby v Bílovci

Z naší činnosti - 22.02.2015
V objektu nového Integrovaného výjezdového centra v Bílovci, kde sídlí jednotka hasičského záchranného sboru

společně s výjezdovou skupinou záchranné služby v neděli dopoledne absolvovala naše jednotka odbornou přípravu, zaměřenou na první pomoc u zásahu a spolupráci právě se zdravotníky.

Začali jsme používat Rescue Navigator, systém pro technologickou podporu výjezdu a navigaci

Z naší činnosti - 27.01.2015
Dnes jsme u jednotky zahájili využívání

nejmodernější technologie pro podporu výjezdu a komunikaci, kterou v současné době operativa u HZS Moravskoslezského kraje nabízí.

Jedná se o speciální výjezdový tablet pro program Rescue

Navigator.

Jednotka pomohla navijákem vytáhnout osobní vůz

K prvnímu

zásahu letošního roku jsme byli v neděli v podvečer vysláni do Slatiny, na silnici z obce směrem do Staré Vsi, kde zůstal vzpříčen osobní automobil.

Navijákem naší cisterny jsme automobil

vytáhli.

Hasičský ples navštívila více než stovka lidí, bavili jsme se až do rána

25.01.2015
V sobotu večer proběhl v kulturním domě ve Slatině tradiční a oblíbený Hasičský ples, pořádaný místním sborem.

Téměř 120 návštěvníků se v průběhu

celého večera bavilo jak u hudby, tak u občerstvení, které pro ně hasiči nachystali - a to včetně více než osmi stovek jednohubek, připravených dámskou částí naší členské základny.

Výroční valná hromada shrnula uplynulý rok a zvolila nový výbor

V sobotu večer jsme se v sále kulturního domu sešli k výroční valné hromadě sboru dobrovolných hasičů.

Minutou ticha jsme uctili památku členů sboru, kteří nás v

roce 2014 opustili, následně starosta sboru přednesl svou zprávu o činnosti.

S prací obecní hasičské jednotky, jejíž členové se rekrutují téměř výhradně z řad sboru, seznámil přítomné

její velitel.