Nositelé dýchací techniky si v praxi vyzkoušeli útočná vedení a vyhledávání osob


Z naší činnosti - 25.11.2017

V sobotu 25. listopadu 2017 se pod vedením velitele jednotky uskutečnil praktický výcvik nositelů dýchací techniky v areálu Integrovaného výjezdového centra v Bílovci (IVC).

Výcvik byl zahájen krátkou teoretickou přípravou v učebně na stanici Hasičského záchranného sboru. Hasiči si tak připomněli základní zásady při požárech v uzavřených objektech a budovách, pravidla tvoření dopravního a útočného vedení u jednotky a podrobně si oprášili znalosti o používané dýchací technice.

Poté byla zahájena praktická část výcviku v bývalém velitelském stanovišti v areálu IVC včetně podzemního bunkru. Simulován byl blíže nespecifikovaný požár – plné zadýmení a snížená viditelnost – s pohřešováním o­sob.

Výcviku se zúčastnila dvě družstva 1+3. Jedno z nich provádělo útočný proud do poschodí, druhé do sklepa, pro každé z nich byl připraven figurant. Hasiči se pohybovali se zavodněným a natlakovaným hadicovým vedením.

Nositelé dýchací techniky musí podle platné legislativy absolvovat výcvik s dýchacím přístrojem minimálně jedenkrát za tři měsíce, dnes byl rozšířen právě o práci s hadicemi a kondiční jízdy nových strojníků.

Fotogalerie k článku