Soustředění mladých hasičů skončilo předčasně, neplánovaně jsme ukázali ostrý zásah


Od pondělí 7. srpna 2017 trávili mladí hasiči se svými vedoucími čas na letním soustředění v podnikové chatě Massag v moravické části Mokřinky.

V průběhu týdne se kromě hraní typicky táborových her kolektiv také pěšky podíval na nově opravenou hráz vodní nádrže Kružberk, nacvičoval disciplíny hry Plamen a proháněl raky v řece Moravici.

Nechyběla tradiční středeční kotlíková vaječina na ohni a v plánu byla rovněž tradiční stezka odvahy, přichystaná na poslední večer, tedy na čtvrtek.

Stejně jako v loňském roce nám s ní přijelo pomoct několik dalších členů sboru. To se nakonec vyplatilo, večerní bouřka totiž způsobila pád vzrostlého stromu na střechu chaty a učinila ji neobyvatelnou. Žádné z dětí nebylo zraněno, později byla celá situace vyhodnocena jako „lepší, než stezka odvahy“.

Na místo byli povoláni hasiči, který padlý strom rozřezali a vyprostili z pod jeho větví dvě osobní vozidla vedoucích. Děti jsme odvezli domů a předali je rodičům.

Vyhodnocení tábora s předáním cen a diplomů se uskutečnilo v pátek v hasičské zbrojnici i za účasti rodičů, kterým jsme sjednotili příběhy o události čtvrtečního večera.

Fotogalerie k článku

Aktuality e-mailem