Několik dnů bojovali hasiči s požárem lesa v Mikolajicích, k události vyjela i naše jednotka


K vystřídání zasahujících hasičů do Mikolajic na Opavsku vyjela v úterý večer i naše jednotka. Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru MSK přijalo tísňový hovor ohlašující kouř z lesa v pondělí odpoledne ve 14:45 hod.

Po příjezdu prvních jednotek na místo požáru bylo potvrzeno, že se jedná o požár většího rozsahu v nepřístupném terénu. Na místo byly ihned povolány další hasičské jednotky a technika. V souvislosti s dlouhotrvajícím suchem a silným větrem na místě požáru byl pro likvidaci požáru povolán vrtulník na letecké hašení.

Vrtulník vybavený speciálním vakem na vodu v podvěsu shazoval vodu na místa určená hasiči a ti pak místa dohašovali. Likvidaci požáru komplikovala kromě silného větru i potřeba dopravy většího množství vody na hašení. Proto byly v přilehlých obcích u rybníka a požárních nádrží zřízeny tři čerpací stanoviště a hasiči kyvadlově cisternami dopravovali vodu na místo požáru.

Po úterním šetření na místě požáru byl společně s majitelem lesů dopřesněn rozsah i škoda. Požár nakonec zasáhl 16 hektarů lesa a aktuálně je škoda stanovena na 3 miliony korun.

Údaje o zásahu

Poplach: 20:16
Vyjezd: 20:23
Prijezd: 20:56
Navrat: 08:48
Technika: CAS K25 Liaz
Počet zásahů: 1
Vzdálenost:: 30 km
Fotogalerie k článku