Taktické cvičení prověřilo naši jednotku při zásahu v místním zámku, zachránili jsme dvě osoby

Dnes odpoledne jsme absolvovali letošní druhé taktické

cvičení. Po nácviku likvidace požáru v domově pro seniory v Bílovci si Hasičský záchranný sbor pro organizaci svého cvičení vybral místní zámek.

Dle námětu cvičení měl domnělý požár

vypuknout na sekretariátu úřadu. Jeden z pracovníků obce pak před kouřem utekl na balkon v prvním nadzemním podlaží budovy.

Poplach nám byl cestou krajského operačního střediska v Ostravě

vyhlášen krátce po čtrnácté hodině. Operační důstojník na místo události vyslal kromě naší jednotky i profesionální hasiče z Bílovce.

Po příjezdu na místo jsme pomocí nastavovacího

žebříku provedli záchranu jedné osoby z balkónu. Druhou, pohřešovanou, již následně našla jednotka profesionálů.

Vzhledem k tomu, že bylo jedním z cílů cvičení také ověření použití nově

zrekonstruované požární nádrže, utvořili jsme dopravní vedení z nádrže až k zámku pomocí plovoucího čerpadla a doplòovali tak zasahující cisterny.

Vzhledem k tomu, že byly jako divácká

kulisa pozvány i děti ze slatinské družiny, nechali jsme je po ukončení cvičení vyzkoušet si hašení vodou pomocí vysokotlaké proudnice.

Údaje o zásahu

Poplach: 14:01