Pět let uplynulo od nejtragičtějšho zásahu v historii naší jednotky, zemřelo při něm osm lidí

8. srpna 2008 jsme byli povoláni k tragické železniční nehodě do Studénky. V místě stavby nového mostu na silnici ze Studénky do Příbora došlo k vykolejení vlaku Eurocity na trase Ostrava – Olomouc.

Na místě zasahovalo přes dvacet jednotek hasičů, posádky zdravotnické záchranné služby a dva vrtulníky letecké záchranné služby. Byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Na místě zemřelo šest osob, další dva lidé podlehli svým zraněním v nemocnici.

Stovka hasičů vyprošťovala zraněné i oběti nehody po zřícení rekonstruovaného mostu na koleje a projíždějící rychlík EC 108 Comenius, jedoucí z polského Krakova do Prahy. Hasiči se od první chvíle zaměřili na záchranu zraněných ve vlaku, jehož lokomotivu těžká železobetonová konstrukce mostu vklínila mezi další dva vagony rychlíku a poničila také další dva vagony, kterých měl rychlík celkem deset.

Celodenní zásah u této nehody podrobněji popisuje ve svém článku server POŽÁRY.cz, který k němu využil naše fotky.

Údaje o zásahu

Poplach: 10:58