Požár lesa u Skřipova způsobil škodu za tři miliony korun, hasiči evakuovali dětský tábor

Celkem 16 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo u požáru 9 hektarů lesa u Skřipova (okres Opava), který byl ohlášen v neděli 30.6.2019 po 15. hodině. Hasiči dostali oheň pod kontrolu krátce po 20. hodině, zásah jim ztěžovaly poryvy větru a mnohdy špatně přístupný terén.

Požár obešel bez zranění, když nepočítám puchýře na nohou jednoho profesionálního hasiče, ty ale nebyly z popálení. Hasičům vydatně pomáhal vrtulník Policie ČR, pod který hasiči zavěsili bambi vak o obsahu 800 litrů a nabírali do něj vodu. Obsah shodil na hořící les celkem 29x.

Zasahovaly zde tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a to v terénu i na vrtulníku – ze stanic Bílovec, Opava, Ostrava-Poruba a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi 12 jednotek dobrovolných hasičů – Hradec nad Moravicí, Hradec nad Moravicí-Jakubčovice, Březová, Březová-Leskovec, Bílovec, Bílovec-Výškovice, Pustá Polom, Hlubočec, Slatina, Tísek, Skřipov, Skřipov-Hrabství.

CTĚTE TAKÉ:   Hasiči v noci museli pořezat strom, jehož pád zablokoval silnici ze Slatiny na Nový Svět

Jednotky se již začaly vracet na své základny. Přes noc zde zůstanou na kontrolu  požářiště tři jednotky dobrovolných hasičů: Hradec nad Moravicí, Hradec nad Moravicí-Jakubčovice a Skřipov-Hrabství.

Už na začátku zásahu vybídli hasiči k evakuaci zhruba 5 desítek dětských a dospělých obyvatel nedalekého letního tábora. Ti skončili nejprve v Kulturním domě ve Skřipově-Hrabství, starosta Skřipova pak pro ně zajistil přechodné ubytování.