Hasiči cvičili v místní škole, z okna po žebříku zachránili učitelku

V úterý 25. června 2019 dopoledne se u místní Základní školy a Mateřské školy konalo taktické cvičení hasičů. Zúčastnila se ho místní dobrovolná jednotka a jednotka profesionálních hasičů z Bílovce.

Námětem taktického cvičení byl požár v jednom z kabinetů, který uvnitř objektu uvěznil jednu osobu. Hasiči tak po příjezdu na místo události rozvinuli dopravní vedení s rozdělovačem a jeden útočný proud a prováděli průzkum bojem – tedy průzkum za současného hašení.

Po nalezení nezraněné a veselé paní učitelky Lenky pak druhá skupina hasičů přistavila k oknu výsuvný žebřík Norbas a za pečlivého jištění lanovou technikou učitelku bezpečně zachránila.

Hasiči pak se všem třemi vozy zůstali na místě a nabídli dětem techniku k prohlédnutí.