Nadace AGROFERT přispěla Sboru dobrovolných hasičů na nové vybavení pro děti

V prosinci roku 2017 byla schválena žádost o finanční příspěvek na podporu místního kolektivu mladých hasičů ve výši 20 tisíc korun od Nadace AGROFERT. Za poskytnutou dotaci byly na přelomu roku pořízeny nové přilby, mikiny a dresy.

Potřeba pořízení nových přileb vyvstala ze zvyšujícího se počtu dětí v kolektivu, dosavadní výbava trpěla na časté změny velikosti, pořízeny tak byly přilby s lepším upínacím systémem ve stejné – tedy červené – barvě. Nová série tak doplní dosavadní počet.

Společné mikiny s logem Sboru dobrovolných hasičů Slatina byly pořízeny pro zvýraznění jednotnosti kolektivu, stejně jako přilby i ony doplní dosavadní vybavení.

Poslední položkou – rovněž doplňovací – byly nové dresy, shodné s aktuálně používanými typy jak střihem, tak barvou.

V kolektivu mladých hasičů ve Slatině je v současné době 37 dětí, o které se starají tři vedoucí a tři instruktorky.