Mladí hasiči ukončili soutěžní sezónu, v Bílovci obsadili 5. a 6. místo

Dvě družstva mladých hasičů se v sobotu 23. září 2017 ráno postavila na start deštivého Závodu požárnické všestrannosti v Bílovci. Pro většinu z nich to byla

poslední soutěž této sezóny, pro tři z nich celé „kariéry“ – patnáctileté slečny již přes svůj pokročilý věk u mladých hasičů končí.

Pětičlenné hlídky plnily celkem sedm úkolů na

přibližně tři kilometry dlouhé trase, kterou pořadatelé vzhledem k počasí moudře situovali do městské zástavby, na rozdíl od obvyklejšího běhu v terénu.

Začalo se střelbou ze vzduchovek a

pokračovalo úkoly z topografie, uzlování, určování hasebních prostředků, překonávání překážky po vodorovném laně, rozpoznávání technických prostředků a posledním stanovištěm byla zdravověda, kde

děti ošetřovaly koleno a ruku.

V kategorii starších jsme nakonec obsadili celkové páté místo, mladší skončili šestí.