Z naší činnosti v roce 2018

Zvolte rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 |

Fotbalové utkání Svobodní - Ženatí skončilo remízou

Deset gólů viděli nadšení diváci na úterním tradičním prvomájovém utkání Svobodní - Ženatí na místním fotbalovém hřišti. Akce, na níž zvala všechna možná média, včetně rádií, se ve Slatině konala pod pořadatelskou taktovkou hasičů již po pětadvacáté.

Po úvodním hvizdu v 15:00 se rozeběhl tradiční balet, ne sice bílý, ale divácky jistě atraktivní.

Floriánek Cup začal v Lubině, na start jsme postavili dvě družstva

Dvě družstva našich mladých hasičů se v sobotu 28. dubna 2018 postavily na start prvního kola celoroční ligy Floriánek Cup, které se konalo v Lubině.

Soutěž spočívala ve dvou disciplínách - štafetě dvojic a požárním útoku. V kategorii mladších dosáhli naši hasiči ve štafetě času 92,54 sekund a v požárním útoku 25,42 sekund , což stačilo na celkové osmé místo.

V kategorii starších trvala dětem štafeta dvojic 83,05 sekund a požární útok se jim nepodařilo dokončit. Skončili tak na jedenáctém místě.

Občané Slatiny nás nepřímo podpořili darováním železného šrotu

20.04.2018
Tradiční jarní sběr železného šrotu ve Slatině i na Novém Světě proběhl za hojné účasti členů sboru v sobotu 14. dubna odpoledne.

Během standardní trasy jsme nejen posbírali to, co nám občané nachystali, ale občas nasadili své silné paže a vynesli těžké kovové předměty z útrob rodinných domů.

Všem, kteří nám takto nepřímo přispěli, děkujeme.

Pročistili jsme kanalizaci na staveništi na Langrově louce

Jednotka na žádost zřizovatele využila 1500 litrů vody pro údržbu výstavby v lokalitě Langrova louka.

Jednotka protlačila ucpanou kanalizaci

Jednotka tlakovou vodou se speciálním krtkem protlačila ucpanou kanalizaci u rodinného domu.

Asistovali jsme při kácení stromů v zámecké zahradě

V pátek dopoledne jsme asistovali profesionálním kolegům při kácení dvou stromů v zámecké zahradě. Jednotka prováděla usměrňování dopravy v místě.

Samotné kácení probíhalo z automobilové plošiny.

Nadace AGROFERT přispěla Sboru dobrovolných hasičů na nové vybavení pro děti

Mládež - 13.03.2018
V prosinci roku 2017 byla schválena žádost o finanční příspěvek na podporu místního kolektivu mladých hasičů ve výši 20 tisíc korun od Nadace AGROFERT.

Za poskytnutou dotaci byly na přelomu roku pořízeny nové přilby, mikiny a dresy.

Mladí hasiči uzlovali ve Fulneku, trestné vteřiny je však posunuly dozadu

Tradiční soutěže Fulnecký uzel se náš kolektiv s družstvem mladších a starších hasičů zúčastnil v sobotu 3. března.

I přes mrazivé počasí se pořadatelům podařilo v hasičské zbrojnici udržet komfortní teplotu, soutěžícím tak nekřehly tolik potřebné prsty.

Naše dvě družstva v každé ze svých štafet udělala jednu chybu, trestných 30 sekund je tak v pořadí odsunulo dozadu. Mladší tak skončili 8., starší 13.

Jednotka protlačila ucpanou kanalizaci

Hasičský ples otevřel plesovou sezónu v obci, opět se kuľalo céčkem

21.01.2018
V sobotu 20. ledna 2018 uspořádal náš sbor tradiční Hasičský ples v sále Kulturního domu ve Slatině. K tanci a poslechu hrála více než stovce návštěvníků hudební skupina Šajtar.

Ples začal o půl osmé, krátkým proslovem s připomenutím letošních 130 let od založení Sboru dobrovolných hasičů všechny přivítal jeho starosta.

Na výroční valné hromadě jsme bilancovali uplynulý rok, předali medaile a vyznamenání

14.01.2018
V sobotu 13. ledna 2018 se v sále Kulturního domu Slatina konala výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů.

S uplynulým rokem seznámil přítomné starosta SDH Luděk Míček, zprávu o činnosti zásahové jednotky, která se rekrutuje z členů sboru, pak její velitel Jakub Kozák.

Do sboru byli přijati noví členové - Petr Nábělek a Lukáš Teichmann.

Ve Staré Vsi hasiči zachránili jednu osobu, původcem požáru rodinného domu byla pyrotechnika

Tři jednotky hasičů zasahovaly krátce po začátku nového roku ve Staré Vsi u Bílovce, kde hořelo ve sklepě rodinného domu.

Událost byla na operační středisko ohlášena 25 minut po půlnoci 1. ledna 2018. Na místo vyjely tři jednotky hasičů - profesionální ze stanice HZS MSK v Bílovci doplnili dobrovolní hasiči města Bílovce a obce Slatina.

Činnost zásahové jednotky v roce 2017

Shrnutí roku - 01.01.2018
Zásahová jednotka sboru dobrovolných hasičů má aktuálně 21 členů, v roce 2017 jeden odešel a dva noví nastoupili.

Co se složení odborností týče, máme jednoho velitele jednotky, jeho zástupce, pět velitelů družstev, osm strojníků, dva techniky a jednoho zdravotníka. Splňujeme tak poměrně bez problémů minimální počty stanovené vyhláškou o organizaci jednotek.

Po celý rok jsme se mimo zásahovou činnost a údržbu výzbroje, výstroje a techniky věnovali také výcviku a odborné přípravě.