Z naší činnosti v roce 2018Zvolte rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 |

Tradiční terénní vlnu v Lukavci jsme zdolali za dvacet sekund

Ve čtvrtek 5. července 2018 odpoledne vyrazilo soutěžní družstvo mužů na tradiční již 32. ročník soutěže Lukavecká terénní vlna. Soutěží se v požárním útoku ozvláštněném prudkým výstupem od rozdělovače k terčům.

Na start jsme postavili dva týmy - jeden v kategorii muži a jeden v kategorii muži nad 35 let, což vzhledem k našemu věkovému průměru znamená obměnu pouhých dvou závodníků.


Mladí hasiči soutěžili v Olbramicích

Do Olbramic vyrazili poslední červnovou sobotu mladí hasiči na poslední soutěž v požárním útoku před letními prázdninami.

Na start jsme postavili jedno družstvo v kategorii mladších a jedno v kategorii starších. Soutěžilo se dvoukolově.

Mladší skončili s časem 21,97 na celkovém pátém místě. Starší dokončili svůj požární útok za 20,06 sekund a umístili se na druhé pozici.
Mladí hasiči brali na soutěži ve Frenštátě pod Radhoštěm čtvrté a sedmé místo

K poslednímu kolu Floriánek Cupu před letními prázdninami jsme vyrazili v sobotu 23. června ráno do Frenštátu pod Radhoštěm. Jedná se o pro nás nejvzdálenější závod celoroční ligy mladých hasičů.

Ve Frenštátě se soutěžilo jako obvykle ve dvou disciplínách - krom klasického požárního útoku zde probíhala člunkově rovněž štafeta 4x60 metrů.


Vosí hnízdo na zahradě rodinného domu jsme odstranili postřikem

Postřikem a mechanickým odtržením od konstrukce jsme zlikvidovali vosí hnízdo na zahradě jednoho z rodinných domů ve Slatině.Vosy u bazénu ohrožovaly obyvatele domu

K likvidaci obtížného hmyzu jsme vyjeli v úterý 19. června ve večerních hodinách. Hnízdo u bazénu jsme zlikvidovali postřikem.Čištění požární nádrže zabavilo desítky dětí, připravily si tak letní koupání

V úterý 19. června 2018 odpoledne se sešlo několik desítek dětí nejen z kolektivu mladých hasičů se smetáky a lopatami u požární nádrže, která se jako každým rokem připravuje na letní koupací sezónu.

Děti - za podpory některých z rodičů a hasičské techniky - očistily dno i stěny nádrže. Po napuštění a zprovoznění čističky tak jsou před nimi více jak dva měsíce volného koupání v horkých dnech.


Proběhl 24. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH Slatina

Deset hasičských družstev se v sobotu 16. června postavilo na start již 24. ročníku soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH Slatina. Soutěžilo se v disciplíně požární útok ve dvou kategoriích.

Do soutěže se přihlásilo pět družstev mladších a pět starších. Soutěžilo se dvoukolově.

V obou kategoriích zvítězili hasiči ze sousední Staré Vsi, místní děti ze Slatiny braly třetí místo - rovněž v obou kategoriích.


Na Novém Světě jsme odstranili nalomené větve, ohrožovaly provoz

Ve středu 6. června 2018 odpoledne bylo na tísňovou linku hasičů ohlášeno, že na výjezdu ze slatinské místní části Nový Svět visí nad komunikací dvě větve, které tak ohrožují nejen projíždějící automobily, ale také lidi.

Tři minuty před půl čtvrtou tak byly na místo vyslány dvě jednotky hasičů - profesionální ze stanice HZS MSK v Bílovci a místní jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Slatina.


Jednotka protlačila ucpanou kanalizaci

Jednotka tlakovou vodou se speciálním krtkem protlačila ucpanou kanalizaci u rodinného domu.Ve Výškovicích proběhl další ročník Memoriálu Jiřího Jedličky, soutěže mladých hasičů

V požárním útoku a štafetě dvojic soutěžili mladí hasiči v sobotu 2. června 2018 v sousedních Výškovicích. Na start se opět postavilo jedno slatinské družstvo starších a dvě družstva mladších žáků.

V rámci celoroční ligy Floriánek Cup obsadili mladší 7. místo a starší 11. místo.Jednotka protlačila ucpanou kanalizaci

Jednotka tlakovou vodou se speciálním krtkem protlačila ucpanou kanalizaci u rodinného domu.Pořezali jsme prasklou třešeň, hrozila pádem na zahradu

K ořezu větrem poškozené třešně vyjeli hasiči 30. května večer na zahradu jednoho z domů ve Slatině. Větve byly odstraněny motorovou pilou.Simulovaný požár ve firmě ČEPRO v Sedlnicích likvidovalo 9 jednotek hasičů

Devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, včetně mobilního operačního střediska HZS MSK (celkem 40 hasičů), se zapojilo do středečního (30.5.2018) taktického cvičení složek IZS v areálu firmy ČEPRO Sedlnice (okres Nový Jičín). Hořel benzín v havarijní jímce, odkud hasiči zachránili jednoho popáleného zaměstnance a požár uhasili.

Do cvičení se zapojil také tým ZZS MSK, který převzal zraněnou osobu, a Policie ČR, která mj.


Pročistili jsme kanalizaci na staveništi na Langrově louce

Jednotka na žádost zřizovatele využila 1500 litrů vody pro údržbu výstavby v lokalitě Langrova louka.Tři družstva mladých hasičů bojovala na soutěži v Tísku

V neděli 20. května 2018 dopoledne se v Tísku konalo další kolo celoroční ligy mladých hasičů Floriánek Cup.

Na start soutěže jsme tentokrát postavili celkem tři družstva mladých hasičů - dvě v kategorii mladších a jedno v kategorii starších.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách - klasickém královském požárním útoku a jako doplněk také v méně obvyklé štafetě na 4x60 metrů.

Děti se v kategorii mladších umístily na 13. a 10.


Dodávali jsme cisternou vodu pro děti na Pohádkovém lese

S podporou cisternové automobilové stříkačky mohly počítat děti na tradičním Pohádkovém lese. Doplňovali jsme vodu do džberové stříkačky.Mladí hasiči soutěžili ve Fulneku v požárním útoku a štafetě dvojic

Do nedalekého Fulneku vyrazili mladí hasiči k dalšímu kolu celoroční soutěžní ligy Floriánek Cup. Soutěžili v požárním útoku a štafetě dvojic.

V kategorii mladších obsadily děti 13. místo, v kategorii starších pak místo osmé.Pomohli jsme záchranné službě s transportem pacienta

Na žádost Zdravotnické záchranné služby nás Krajské operační a informační středisko vyslalo k asistenci s transportem pacienta z jednoho z místních rodinných domů do sanitky.Pročistili jsme kanalizaci na staveništi na Langrově louce

Jednotka na žádost zřizovatele využila 1500 litrů vody pro údržbu výstavby v lokalitě Langrova louka.Postavit májku se podařilo na první pokus, zdobí prostranství u kulturního domu

I přes hrozby silným větrem jsme v pondělí 30. dubna 2018 odpoledne vztyčili na tradičním místě u kulturního domu vlastními silnými pažemi místních odvážných mužů májku.