VideoMoravskoslezský kraj daroval slatinským hasičům dopravní automobil Mercedes Sprinter za bezmála čtyři miliony korun

Vybavení jednotky - 21.01.2016
Ve čtvrtek slavnostně převzali zástupci obce Slatina a místní jednotky sboru dobrovolných hasičů z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje zcela nový dopravní automobil Mercedes Benz Sprinter.

Automobil za více než 3 800 000 korun financoval Moravskoslezský kraj za přispění Evropské unie. Mercedes u sboru nahradí již nevyhovující a technicky i morálně zastaralou Avii.


Dvanáct družstev bojovalo ve Slatině s počasím o putovní pohár starosty obce

Tradiční soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina se konala v sobotu 23. září odpoledne na místním hřišti. Na start se postupně postavilo 10 družstev mužů a 2 družstva veteránů - tedy rovněž mužů, ovšem o věkové hranici nad 35 let.

Všichni se po celou dobu soutěže statečně prali především s počasím, které však bylo stálé - pršet nepřestalo ani na chvíli.


V Jistebníku jsme skončili devatenáctí

Dvouvteřinový rozdíl mezi pravým a levým terčem zastavil časomíru našeho požárního útoku na soutěži v Jistebníku na čase 17,027. To nám stačilo pouze na 19. místo. První terč byl shozen za 15,612 sekund.
Muži nad 35 let brali v Odrách první místo

Již 54. ročník soutěže Putovní štít města Oder se konal v sobotu 18. června. Na start tohoto tradičního klání v požárním útoku jsme postavili dvě družstva - klasické "áčko" a muže nad 35 let.

První jmenovaní měli smůlu na terčích, zatímco levý z nich padl krátce po čtrnácté sekundě a v celkovém pořadí by s přehledem stačil na první místo, druhému to trvalo o vteřinu déle - 15,32 vteřin. Celkově jsme tak dosáhli pátého místa.


Na soutěži ve Slatině předvedli svůj požární útok zkušení matadoři ve věku nad 60 let

Celkem patnáct družstev mužů a žen dnes předvedlo, že nejsou z cukru a nebojí se několika kapek vody. I přes nepřízeň počasí totiž statečně vyrazili na soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina a ukázali, co se za celý rok naučili. Všem hned ze začátku srdečně děkujeme za účast a velmi si ji ceníme.

Na naší soutěži se na start postavil jedinečný tým - speciálně pro domácí klání jsme sestavili družstvo s věkovým průměrem 61,5 let.


Po soutěži v Bítově zbývá mladým hasičům do konce ligy už jen jedna soutěž

Nedělní dopoledne patřilo v Bítově mladým hasičům. U místní hasičské zbrojnice soutěžily děti v rámci ligy Floriánek Cup naposledy v tomto roce v požárním útoku. Disciplínu místní doplnili štafetou dvojic.

Mladí hasiči se umístili po vyhodnocení obou disciplín na devátém místě, starší na místě jedenáctém.
Mladí hasiči soutěžili v Lubojatech

Do Lubojat se sjely družstva mladých hasičů z širokého okolí k prvnímu poprázdninovému kolu ligy Floriánek Cup 2015. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - tedy mladší a starší - a dvou disciplínách. Tradiční požární útok doplnila štafeta 4x60 v člunkové verzi.

Náš kolektiv starších kvůli absenci skončil na posledním třináctém místě, mladší se umístili devátí.
Požár šaten a terasy u fotbalového hřiště v Tísku způsobil škodu téměř za milion

Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek 11.9.2015 v obci Tísek u požáru dvoupodlažního objektu s šatnami s dřevěnou terasou u fotbalového hřiště. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na téměř jeden milion korun. Příčina vzniku požáru se bude zjišťovat až za pátečního světla.


Muži nad 35 let s přehledem zvítězili v Jerlochovicích

Přelom srpna a září patří již tradičně soutěži v Jerlochovicích. Na letošním 45. ročníku pohárové soutěže o Zlatou přilbu a 20. ročníku Jerlochovické veteraniády o Putovní proudnici jsme tedy nechyběli ani my se dvěma týmy.

Jako první se na startovní čáru postavili naši "veteráni", tedy družstvo mužů nad 35 let včetně. Ti předvedli krásný požární útok a jejich čas 15,747 sekund až do závěru soutěže nikdo nepřekonal.


Několik dnů bojovali hasiči s požárem lesa v Mikolajicích, k události vyjela i naše jednotka

K vystřídání zasahujících hasičů do Mikolajic na Opavsku vyjela v úterý večer i naše jednotka. Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru MSK přijalo tísňový hovor ohlašující kouř z lesa v pondělí odpoledne ve 14:45 hod.

Po příjezdu prvních jednotek na místo požáru bylo potvrzeno, že se jedná o požár většího rozsahu v nepřístupném terénu. Na místo byly ihned povolány další hasičské jednotky a technika.


Páté místo vybojovali mladí hasiči v Prchalově

Předposlednímu kolu ligy Floriánek Cup před letní přestávkou patřil v sobotu dopoledne Prchalov. Mladí hasiči zde soutěžili ve dvou disciplínách - požárním útoku a štafetě 4x60.

Naši hasiči se v kategorii mladších umístili na celkovém pátém místě - čtvrtém v požárním útoku (čas 20,433 s) a šestém ve štafetě (čas 68,16 s).


Vláda v červenci uvolnila peníze pro dobrovolné hasiče, nakoupili jsme nové vybavení a ochranné prostředky

Z naší činnosti - 10.12.2013
Vláda v červenci uvolnila 200 milionů Kč mimořádných finančních prostředků pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí nasazených v průběhu povodně. Mezi ně jsme patřili i my, připadlo nám tak celkem 99 500 Kč.

Částka, představující dvě třetiny našeho běžného ročního rozpočtu (ze kterého je však samozřejmě kryta údržba a provoz techniky, hasičské zbrojnice, výcvik apod.), nám dovolila opět obnovit a doplnit vybavení jednotky.


Cvičili jsme v Bílovci zásah u požáru v domově pro seniory

Dnes odpoledne proběhlo v Bílovci taktické cvičení, které simulovalo požár domova pro seniory. Cvičení se zúčastnilo celkem pět jednotek hasičů.

Požár byl na operační středisko ohlášen krátce po patnácté hodině. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Bílovce a Nového Jičína spolu s dobrovolnými hasiči z Bílovce, Tísku a Slatiny.


David Langer opět účastníkem TFA Štramberská trúba, obsadil 25. místo

Z naší činnosti - 07.09.2013
V malebném prostředí městečka Štramberk se dnes konala závěrečná část seriálu soutěží O pohár ředitele HZS Moravskoslezského kraje v TFA - Štramberská trúba.

Jako už téměř tradičně se ho i letos zúčastnil člen naší jednotky David Langer. V plné zásahové výstroji po zdolání několika silových disciplín vyběhl téměř tři stovky schodů až na dřevěný ochoz věže Trúba.


Spolu s dalšími šesti hasičskými jednotkami jsme likvidovali požár pole a lesa v Bravinném

V sobotu odpoledne šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje likvidovalo požár strniště a mladého lesa v Bravinném. Na ploše přibližně šesti hektarů hořelo strniště, ze kterého se požár v důsledku větru rozšířil i na sousední mladý les.


Soutěžili jsme v Košatce, příslovečně jsme právě tam nenasadili koš

Nasadit koš se nám nepodařilo při našem požárním útoku v Košatce. Jelikož se zároveň s dopadem na zem odkutálel do pryč, pokus jsme nedokončili.

Alespoň jsme si moc nezašpinili nové hadice :-) Naposledy, když jsme soutěžili v Košatce, se jeden z našich proudařů "nevešel" do zúžení, kterým je tato trať charakteristická. Takže příště...
Soutěžili jsme ve Výškovicích, umístili jsme se v druhé desítce

Na čtrnáctém místě skončilo naše soutěžní družstvo na soutěži v požárním útoku v sousedních Výškovicích. První terč jsme sestříkli v čase 15,978, druhý pak 16,047 sekund.

Náš tým letos provází výrazná generační obměna, noví členové po několika trénincích ukázali, že je na čem stavět, doufejme tedy, že se u nás udrží.
Požár ve Slatině

25.01.2011
Naše jednotka byla včera večer povolána krajským operačním střediskem v Ostravě k požáru nízké budovy do Slatiny. Nášim druhým letošním zásahem jsme tedy opět chránili majetek občanů naší obce.Výcvik v podmínkách reálného požáru

25.10.2010
V sobotu, 27. března, proběhlo společné taktické cvičené jednotek SDH sousedících obcí Slatina a Tísek v podmínkách reálného požáru v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.Hasič - rytíř 21. století

15.07.2010
Hasič je člověk který je připravený nejen psychicky, ale také fyzicky zvládat to co by nás ostatní ani nenapadlo - hasič je ten kdo jde tam odkud ostatní utíkají - hasič je ten koho vyhlížíme když sami ztrácíme naději - hasič je ten komu věříme, že zvládne to v čem my jsme pohořeli - hasič je rytíř 21 století. Tento film Vám ukáže jak moc důležité je být připravený.Jak moc je důležité mít dobře vybavený a vycvičený hasičský záchranný sbor. Jak moc je důležité vědět jak a kam volat o pomoc když je třeba.