Foto v roce 2016Zvolte rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |

Moravskoslezský kraj daroval slatinským hasičům dopravní automobil Mercedes Sprinter za bezmála čtyři miliony korun

Video | Vybavení jednotky - 21.01.2016
Ve čtvrtek slavnostně převzali zástupci obce Slatina a místní jednotky sboru dobrovolných hasičů z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje zcela nový dopravní automobil Mercedes Benz Sprinter.

Automobil za více než 3 800 000 korun financoval Moravskoslezský kraj za přispění Evropské unie. Mercedes u sboru nahradí již nevyhovující a technicky i morálně zastaralou Avii.


Děti se rozloučily s rokem v hasičské zbrojnici

Tělocvičnu jsme před Štědrým dnem vyměnili za hasičskou zbrojnici, vedoucí mládeže se se svým kolektivem za rok 2016 rozloučili malým vánočním posezením.

Ve "schůzovce" měly děti připraveno pohoštění a výzdobu, každé z nich pak přispělo z domu doneseným cukrovím. Nechyběly drobné hry a promítání fotografií z uplynulé sezóny.Čtyři jednotky hasičů se zúčastnily speciálního výcviku v dýchací technice

Z naší činnosti - 12.11.2016
Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Bílovec zorganizovala speciální výcvik zaměřený na vyhledávání osob a nebezpečných předmětů v zakouřeném prostředí. Prostory pro výcvik poskytla firma Autodoprava Lazecký.

Do Bílovce se tak v sobotu odpoledne sjeli členové jednotek SDH z Bílovce, Slatiny, Fulneku a Studénky.


Do povodňového cvičení IZS v Odrách se zapojil i krizový štáb a naše jednotka

Devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů okresu Nový Jičín a s nimi figuranti z hasičské školy ve Frýdku-Místku se zapojili do pondělního (24.10.2016) „třídílného“ taktického cvičení složek IZS, zaměřeného na odstraňování následků přívalové povodně.


Absolvovali jsme výcvik ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel u profesionálů v Bílovce

Z naší činnosti - 15.10.2016
V sobotu dopoledne jsme na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bílovci absolvovali čtyřhodinovou speciální odbornou přípravu, zaměřenou na vyprošťování osob z havarovaných vozidel.


Putovní pohár starosty obce si v roce 2016 odváží hasiči z Prchalova

Deset družstev hasičů se v sobotu odpoledne utkalo na místním hřišti ve Slatině v disciplíně požární útok.

Tradiční soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina v požárním útoku letos proběhla dvoukolově, všechny týmy, které dorazily na začátku soutěže, měly tedy po prvních pokusech šanci na zlepšení a mnohé ji využily.

Vítězem se stali hasiči z Prchalova, kteří se jako jediní dostali pod 14 sekund - sestřelili terče v čase 13,69.


Soutěž v Jerlochovicích ukončila ligu Floriánek Cup

Poslední kolo ligy mladých hasičů Floriánek Cup 2016 proběhlo v sobotu v Jerlochovicích. Na programu byl závod požárnické všestrannosti a štafeta dvojic.

Naši mladí hasiči se v kategorii mladších umístili na 9. místě, což jim v celkovém pořadí celoroční ligy přineslo 8. místo. Starší v Jerlochovicích skončili šestí, čímž si zajistili celkové umístění na 10. místě.Na dvou místech v obci jsme likvidovali obtížný hmyz

Ve čtvrtek v podvečer likvidovala naše jednotka na dvou místech v obci obtížný hmyz. V prvním případě se jednalo o několik hnízd na půdě rodinného domu, ve druhém pak o hnízda pod střechou zahradního domku.Třikrát jsme v obci likvidovali obtížný hmyz

Ke třem případům likvidace obtížného hmyzu byla naše jednotka povolána ve středu v podvečer.

Jednalo se ve všech případech o vosí hnízda na rodinných domech. Jednotka je zlikvidovala postřikem.Mladí hasiči strávili týden na soustředění na Mokřinkách

Na týdenní soustředění vyjelo šestnáct mladých hasičů se třemi vedoucími v pondělí 8. srpna. Cílem mise byla chata firmy Massag v lokalitě Mokřinky, tedy zhruba půl hodiny jízdy od Slatiny.

Během týdne děti nejen nacvičovaly některé disciplíny hry Plamen, jako je práce s buzolou, střelba ze vzduchovek, vázání uzlů či základy topografie, ale vydaly se rovněž na výlet k hrázi vodní nádrže Kružberk... která byla uzavřena z důvodu rekonstrukce.


Již po osmnácté jsme se ve Slatině bavili jako za mlada díky spolku Jako Za Mlada

Z naší činnosti - 07.08.2016
Osmnáctý ročník jedinečné akce se konal v sobotu 6. srpna v samém centru naší malebné obce. Program festivalu Jako Za Mlada 2016 byl nabitý hvězdnými jmény a sliboval jak zábavu, tak pohodový poslech i tanec.

Znalci dobré hudby určitě ocenili kapelu legendárního kytaristy Radima Hladíka – BLUE EFFECT a další muzikanty, kteří se letos na JZM ve Slatině představili. K vrcholům večera patřila show místních recesistů The C.I.P.


Sedmkrát zasahovala naše jednotka SDH v souvislosti s rozmary počasí

Krátce před sedmnáctou hodinou byla jednotka povolána do obce Kujavy, kde došlo vlivem počasí ke stržení střechy rodinného domu a jejímu pádu do blízkého potoka.

Hasiči na místě události asistovali při vyprošťování střechy z koryta potoka a zakrývali poškozenou střechu.

Postupně byli operačním střediskem vysíláni k dalším šesti zásahům, při kterých především káceli prasklé stromy, nebo je odstraňovali z komunikací.Muži nad 35 let skončili na Lukavecké terénní vlně třetí

Ani letos jsme nevynechali tradiční netradiční soutěž v požárním útoku v Lukavci, jejíž trať těsně za rozdělovačem míří strmě vzhůru.

Muži nad 35 let svým časem lehce nad 26 sekund vybojovali třetí místo, o pár měsíců mladší "áčko" zdolalo terče ve 23. sekundě.Příprava na léto zahrnuje i čištění požární nádrže

Stejně jako každý rok jsme i letos s naší technikou asistovali obci při čištění požární nádrže. Z té se po desinfekci, kontrole a spuštění čističky stane na příští dva měsíce cíl všech, kteří se budou chtít v parném létě zchladit.Muži nad 35 let brali v Odrách první místo

Již 54. ročník soutěže Putovní štít města Oder se konal v sobotu 18. června. Na start tohoto tradičního klání v požárním útoku jsme postavili dvě družstva - klasické "áčko" a muže nad 35 let.

První jmenovaní měli smůlu na terčích, zatímco levý z nich padl krátce po čtrnácté sekundě a v celkovém pořadí by s přehledem stačil na první místo, druhému to trvalo o vteřinu déle - 15,32 vteřin. Celkově jsme tak dosáhli pátého místa.


Ke třem zásahům spojených s větrem jsme vyjížděli v pátek dopoledne

V pátek dopoledne potrápil Moravskoslezský kraj silný vítr. Od zhruba páté hodiny ranní vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči ke spadlým stromům více než dvěstěkrát.

Naše jednotka byla k takové události povolána krátce před desátou hodinou dopoledne. Silné paže našich šikovných zasahujících hasičů postupně odstranily větve polámaných stromů celkem na třech místech v okolí obce, převážně na silnici u Výškovic a do Staré Vsi.Muži a veteráni soutěžili ve Výškovicích

Ne příliš úspěšně skončila pro muže a veterány (tedy pro muže nad 35 let) soutěž v požárním útoku v sousedních Výškovicích.

Zatímco časomíra mužů se při požárním útoku vlivem prostřiku na levém terči zastavila až za 16. vteřinou, u veteránů rozpojené céčko vedlo k tomu, že se časomíra nezastavila vůbec a jejich pokus nebyl hodnocen.Slatinský mladý hasič uspěl v soutěži Požární ochrana očima dětí

Z naší činnosti - 02.06.2016
Obrovský úspěch letos zaznamenal náš 1. třídy místní školy a člen kolektivu mladých hasičů Maxmilián Šimek v literární a výtvarné soutěži „Požární ochrana očima dětí“.

Za své výtvarné dílo byl ohodnocen ve své kategorii 1. místem v okresním kole a 2. místem v kole krajském. Gratulujeme k úspěchu a ať žije náš umělec.Průtrž mračen zatopila sklep kulturního domu

Krátce po slavnostním požehnání nového vozu byla naše jednotka vyslána krajským operačním střediskem v Ostravě k čerpání vody ze sklepa kulturního domu.

Hasiči na místě využili elektrické kalové čerpadlo z výbavy vozu.Při kácení máje pan farář požehnal novému hasičskému vozu, akce byla zahájena jedinečným průvodem obcí

Z naší činnosti - 29.05.2016
Sobota byla už od ranních hodin v obci velmi veselá, samotnému odpolednímu – téměř slavnostnímu – aktu totiž předcházelo tradiční „pozývání“. Při něm představitelé obce, školy, hasičů, dechové hudby, spolku Jako Za Mlada a jiných podobných živlů procházejí v maskách obcí a zvou lidi na odpolední zábavu u kulturního domu.

Ve Slatině tak po zhruba čtyřhodinovém úvodu nemohl existovat nikdo, kdo by nevěděl, že se „ve tři sejdem u kuľturaka“.