Foto v roce 2014Zvolte rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 |

Vyhráli jsme fotbal v Pustějově, porazili jsme Skřípov

Z naší činnosti - 19.12.2014
K nepravidelném přátelskému fotbalovému utkání s přáteli ze Skřípova jsme se v pátek v podvečer sešli opět v tělocvičně v Pustějově.

Sedm vstřelených branek nám zajistilo vítězství, soupeři se podařilo vstřelit nám jich pouze pět.Požár v části rodinného domu v Tísku od svíček si vyžádal dvě zraněné osoby

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 17.12.2014 odpoledne v obci Tísek (okres Nový Jičín) u požáru v rodinném domku. Požár od několika zapálených svíček si vyžádal dvě zraněné osoby – ženu s popáleninami odvezl vrtulník, muž skončil na pozorování v nemocnici. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu krátce před půl druhou odpoledne.


Jednotku potrápila ledovka, hasiči ve Slatině vyprostili více než čtyřicet vozidel

Předpověď meteorologů překvapivě vyšla a nejen Slatinu a okolí pokryla ledovka. Ledovka je hladká, průhledná a homogenní vrstva ledu, vznikající, když mrznoucí déšť nebo mrholení dopadá na zem nebo jiný povrch. Dochází k tomu tehdy, když se ve výšce nachází teplý vzduch a z něj dopadá déšť na povrch s teplotou pod 0 °C.


Pomáhali jsme v kostele, po opravě je interiér jako nový

Z naší činnosti - 25.11.2014
Kostel Nanebevzetí Panny Marie patří mezi jednu z dominant naší obce. Byl postaven začátkem 14. století, první zmínka je doložena rokem 1461. Současná barokní podoba pochází ze století sedmnáctého.

Na přelomu října a listopadu roku 2014 prošel interiér po téměř čtyřiceti letech opravou. Byla provedena výmalba, původní žlutou barvu zdí nahradila bílá a renovací rovněž prošly některé obrazy a nástěnné fresky.


Půjdeme do nebe, pomáhali jsme v kostele

Z naší činnosti - 08.10.2014
Se stěhováním mobiliáře místního kostela Nanebevzetí Panny Marie jsme pomáhali ve středu ve večerních hodinách.

Kostel se připravuje na renovaci obrazů a především malování interiérů. Proto bylo zapotřebí několika silných, ale především rozumných a chytrých mužů, kteří vymysleli řešení pro sundání těžkých obrazů ze zdí a zakrytí věcí nemovitých. Těmito muži jsme byli my.


Posbírali jsme v obci železný šrot

Z naší činnosti - 03.10.2014
Dvakrát ročně provádí náš sbor v obci sběr železného šrotu a to vždy na jaře a na podzim. Ten právě nastal, v pátek odpoledne jsme tedy s traktorem, vlečkou a sadou silných paží vyrazili na projížďku obcí.

Sbírali jsme taktéž na Novém Světě, výtěžek z akce bude použit na chod sboru a výchovu mládeže.Mladí hasiči soutěžili v požárnické všestrannosti

Závod požárnické všestrannosti každoročně ukončuje soutěžní sezónu našich mladých hasičů. Na devátem místě se v sobotu umístili v Bílovci.Osmnáct týmů soutěžilo o putovní pohár starosty obce Slatina, odvezli si ho hasiči z Výškovic

Celkem osmnáct týmů hasičů se v sobotu dopoledne na místním hřišti zúčastnilo naší tradiční soutěže v požárním útoku O putovní pohár starosty obce Slatina.

Počasí nám v průběhu příprav nebylo zcela nakloněno, nicméně krátce před začátkem soutěže se alespoň zastavil déšť, což přeci jen přispělo k lepší náladě na místním hřišti.


Na hřišti vzniká nový náběh pro požární útok

Z naší činnosti - 24.09.2014
V sobotu se ve Slatině koná další ročník soutěže O putovní pohár starosty obce Slatina, která má dlouhou tradici.

V letošním roce se soutěžící mohou těšit na zcela nový náběh k základně pro disciplínu požární útoku. Ten právě ve středu odpoledne dostal zcela nový asfaltový povrch.

V souvislosti se soutěžní dráhou hasičů se jedná o rekonstrukci bezmála po dvaceti letech provozu původní betonové základny.


Lukaveckou terénní vlnu jsme zdolali za dvacet vteřin

Letošní tradiční soutěž v Lukavci, jejich známá Terénní vlna, proběhla v netradičním termínu s neděli, posledního srpna.

Jako každoročně jsme se na start této zajímavé soutěže postavili i letos. Nahoru na kopec jsme se dostali za necelých dvacet vteřin, po sestřiku terčů se časomíra zastavila na čísle 20,536.Na soutěži v Petřvaldu jsme skončili sedmí, předvedli jsme balet

Sobotní odpoledne jsme strávili v Petřvaldu, kde jsme soutěžili v požárním útoku. Po startu jsme se jako tygři vrhli k základně. Tam všechno klaplo a plyn šel nadoraz.

Ve chvíli, kdy se voda vrhla do druhé poloviny druhého "béčka" přišel čas na netradiční pojetí Labutího jezera, což byl výrazný prvek určený především přihlížejícím divákům.

Náš pokus jsme dokončili v čase 15,95 sekund, první terč byl sestříknut za 14,11 sekund.


Soutěžili jsme v Tošovicích

Jako jedenadvacáté družstvo jsme se postavili na start letošního ročníku soutěže v požárním útoku v Tošovicích.Na soutěži v Libhošti se nám krásně povedl "zadek"

V sobotu po poledni jsme soutěžili v Libhošti v požárním útoku. Voda ze stroje však stříkala ven - nebyla k němu totiž připojena hadice B, nepovedlo se.Festival Jako Za Mlada je za námi, největší akce roku v obci přilákala tisíce lidí

Letošní letní akce Jako Za Mlada ve Slatině byla plná muziky i zábavy pro děti. Prostor na akci dostaly mladé nebo začínající kapely z okolí, odpolední program doplnil oblíbený Michal Nesvadba anebo kejklíř Křup Ala Hop.

Večer vyvrcholil s hudebními kapelami Martina Haricha, U2 Desire revival, Pavlem Cejnarem a The C.I.P. Nechyběl tradiční ohňostroj.


Mladí hasiči strávili tři dny na soustředění v Jánských Koupelích

Z naší činnosti - 28.07.2014
Od pátku do neděle trávil kolektiv mladých hasičů svůj čas na soustředění v Ústřední hasičské škole v Jánských Koupelích.

Páteční dopoledne bylo ve znamení odjezdu, příjezdu, ubytování a prohlídky okolí. Děti se tak seznámily se zařízením školy, které jsme měli k dispozici a navštívily i samotné Jánské Koupele.


Zasahovali jsme ve Staré Vsi u požáru cukrovarských řízků

K požáru - původně pneumatik - nás krajské operační a informační středisko hasičů vyslalo krátce po sedmnácté hodině do Staré Vsi.

Na místě bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o cukrovarské řízky. Jednotka vyčkala na místě do příjezdu nakladače, poté se spolu s ostatními vrátila na základnu.Zlikvidovali jsme vosí hnízdo na zahradě u rodinného domu

K likvidaci hmyzu jsme byli povoláni dnes v podvečer do Slatiny. Vosí hnízdo zničil postřikem náš specialista na tuto problematiku Petr Rola pod vedením velitele jednotky a výborným týlovým zajištěním Luďka a Jirky. Po dlouhé době se také za volant cisterny dostal další Jirka, k čemuž mu gratulujeme.První místo jsme vybojovali na soutěži ve Velkých Albrechticích

Dnes dopoledne vyrazilo soutěžní družstvo mužů na tradiční soutěž v požárním útoku O pohár starosty obce Velké Albrechtice.

Muži nastoupili ke svému pokusu ve skvělé formě. Velmi rychle se tak voda dostala z kádě do čerpadla a následně do hadic.

S rozdílem pouhých zhruba tří desetin sekundy pak padly oba terče, první z nich byl sestřelen v čase 14,48 s, druhý 14,73 s.


Mladí hasiči skončili na soutěži v Prchalově na 8. místě

Sobotní dopoledne strávil kolektiv našich mladých hasičů v Prchalově na posledním "předprázdninovém" kole ligy Floriánek Cup 2014.

Soutěž probíhala - jak je v lize obvyklé - ve dvou disciplínách. Jako první šli naši hasiči na start štafety 4x60. Tu dokončili v prvním pokusu za 82,8 sekund, v druhém pak za 89,2 sekund. Počítal se samozřejmě lepší čas, ten nám stačil na 11. místo.

Poté nastoupily děti k požárnímu útoku.


Při taktickém cvičení si hasiči vyzkoušeli zásah v místní škole

Místní Základní a mateřská škola ve Slatině byla v pátek dopoledne dějištěm taktického cvičení hasičů. Simulovaný požár v kabinetě 3. a 4. třídy ohlásila jedna z učitelek na tísňovou linku krátce po půl desáté dopoledne.

Na místo vyjela místní jednotka sboru dobrovolných hasičů se dvěma družstvy o zmenšeném početním stavu.